şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışından oldukça uygun fiyatlara getirtebileceğiniz, üzerindeki hdmi çıkışı sayesinde televizyonunuza bağlayarak internet deneyimi yaşayabileceğiniz mini bilgisayarlar...

stick şeklinde ve set top box gibi modelleri var.

tavsiyem mutlaka set top box olan modellerini tercih edin... mümkünse wi-fi anteni aletin dışında olsun... ( modem gibi )

stick olanlar randımansız çalışıyor, ( yani flash belleğe benzeyenler )

çünkü stick'ler fazla ısınıyor ve wi-fi antenleri çok verimsiz...

minix neo x8, cs-918 ve k-r42 gibi modeller var...

50-100 dolar civarına alabileceğiniz en güzel teknolojik aletlerdir bunlar...
  • hakkında detaylı bilgi için teknolojiye atarlanan adam'ın şu videosunu izlemenizin yeterli olacağı aparat.
  • aliexpress, dealextreme, focalprice gibi uzakdoğu kaynaklı alışveriş sitelerinden 100 tl gibi bir fiyata temin edebileceğiniz teknolojik ürün.

kısaca android işletim sistemine sahip mini pc. eski tip tüplü tv'ye, hdmı girişli monitör, lcd/led tv'leri görüntü kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

neler mi yapılabilir bu cihazla?

-digiturk play, tvyo ve dsmart blu gibi uygulamalarla tv izleyebilirsiniz.

-ücretli abonelik ile süper lig, premier lig, euroleague, şampiyonlar ligi ve türkiye basketbol ligi maclarını izleyebilirsiniz.

-her formatta film, video ve müziği oynatabilir, medya oynatıcı olarak kullanabilirsiniz.

-android telefon kullanıyorsanız basit bir uygulamayla, android cihazlardaki oyunları büyük ekranda oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

-tüm web sitelerinde gezinebilir, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

-pc'niz üzerinde kullandığınız illegal bazı yazılımları kullanabilirsiniz. (tabiki tavsiye etmiyorum)

-xbmc isimli uygulama ile dev film arşivlerinizi sinema galerisine dönüştürebilirsiniz.

ve daha bir sürü şey.
  • 4k oynatıcılı, 8 çekirdek grafik işlemcili ve 2 gb ram'li modelini oldukça ucuza bırakacağım hede... fiyat 199 tl...

edit:satıldı
  • (bkz: himedia)
  • aliexpress üzerinden mk809iv modelini sipariş ettiğim hede.

n11 de ayni model 285 tl iken, bana 30$ gibi bir fiyata mal olmuştur.
  • türkiye'de iyisi pek bulunmuyor

(bkz: #65380638)
  • tv izleme alışkanlıklarını kökten değiştiren buluş.

şimdi bu cihazlar medya center olarak kullanıldığında tüm bağımlılık sona eriyor. chromecast benzeri özelliği bünyelerinde otomatik olarak barındırıyorlar. bunun dışında netflix vb uygulamaları destekliyorlar. tabi türkiyede hala kiymeti anlaşılmasa da kodi konusunda çok rahat bir kullanım sunuyorlar. kodi türkiye için mac izleme aracından ibaret ama yetenekleri saymakla bitmez. he türkiyede dizi ve sinema izleme olanağı açısından web tabanlı kaynak bol o yüzden insanlar kullanmıyor. anlaşılır bir şey tabi.

en iyi akıllı tv işletim sisteminden bile daha stabiller bu yüzden uygulama kullanımı çok rahat. aptal tv'ler için ise zaten bir nimet. fiyat olarak ise çok cazipler. mass medyaya kafa tutan cici cihazlardir.
  • x96 adlı, 2gb ram 16gb romlu modelini klavyesi ile birlikte aliexpress sitesinden birkaç gün içinde almayı düşündüğüm hede. fikri olanlar yeşillendirirse çok şükela olur sözlük..

ha az kalsın unutuyordum, model şu:

https://tr.aliexpress.com/…-hdmi-2/32776175223.html

edit: biraz daha pahalıya geliyor ama daha iyidir derseniz şuna da zorlamaya çalışırım bütçeyi:

https://tr.aliexpress.com/…0208.99999999.301.oaym6s

sonrasal edit: bu mesajı yazdıktan bir süre sonra aliexpress'te 7. yıldönümü kampanyaları mı ne öyle bir şey oldu, indirim kuponlarıyla falan nexbox a95x adlı cihazı 30-35 dolar civarına aldım. şu anda sanırım 28 dolar dolaylarında. almak isteyenlere tavsiye ederim. mükemmel değil belki ama şu ana kadar bir yamuğunu görmedim..
  • eğer bu aparatlardan alacaksanız mutlaka touchpadli kablosuz klavyelerdende alın. ben logitech k400 modelini öneriyorum.