şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: beklentilerini azalt)

edit: entry beğenilmez tabii, sözlüğün kutsalına dokunuyoruz. ama ben kendimce belli kriterler ile bakıyorum. bence bugün bir işletim sisteminin en önemli unsurları cloud entegrasyonu için açık protokoller ve sağlıklı bir alt yapı sunuyor olup olmadığı ve bununla birlikte donanımsal etkileşimde diğer platformlar ile ne kadar barışık olup olmadığıdır. bulut tarafında gerek senkronizasyon servisleri, gerek uzak uygulama servislerinin çokluğu, gerek açık mimari olsun hepsinde android ve google şu an önde gidiyor. gitmediğini düşünüyorsanız ios içinde google account gibi bir yabancı hesap ne kadar etkileşimli ve konfigüre edilebilir bir bakınız. ertesinde android içinde microsoft outlook gibi bir yabancı hesap ne kadar etkileşim ve konfigürasyon sağlıyor, android ekosisteminin doğal bir bileşeniymişçesine verimli ve konforlu çalışıyor buna da bakınız. google şu an dağıtık erişim için çizilen yeni paradigmanın en iyi tasarıcısı ve üreticisi. bunu hem android, hem chrome ve uzak servislerinden anlayabilirsiniz. ayrıca dediğim dedik bir tavırla tek servis, tek cihaz, tek platform dayatmıyor. açık mimari ile çok farklı servislerin etkileşimine imkan tanıyor.

android koşan cihazların donanımsal erişilebilirliği ve bu yönde sağladığı kolaylıklar ise cabası. yerelde gerçekleştirilecek dosya transferlerinin hepsinde aynı kolaylık düzeyini (flash disk) sağlayıp çekilmişler kenara. ios kullanıcıları katı dosya tipleri ve ilintili apple uygulamalarının şart koştuğu transfer biçimleri ile uğraşmaya devam ededursunlar, android şurada saydığım altyapılardan bir kısmını kullanan kullanıcı için bile farkettirmeden çıtayı yükseltiyor. o yüzden neden beklentileri azaltmak gerektiğini geçince anlar zaten.
  • olumlu ve olumsuz olabilecek tavsiyelerdir. ama genel olarak

- android'in özgürlüğünü, esnekliğini, kişiselleştirilebilirliğini arayacaktır geçen
    + daha stabil işletim sistemi, daha az sorun, daha çok prestij.
  • reflekslerini geliştir. çünkü telefonun çok hızlı gelecek.

kısıtlama diye bir şey yok. daha dün akşam new star soccer pro lisans yaptım bedavadan. hem de jailbreaksiz. o konuda rahat olun.
  • evet güncelleme çıktı. evet sana da geldi, evet kablosuz güncelleyebilirsin.

işler böyle hacı, sadelik var.

sadelik; yani:
    kart okuyucu yok, bulut depolama veya kablosuz transfer programları kullan,
    dosya formatlarını oynatmadığı yalan, kur vlc rahatına bak.
    ios'un sunduğu şekliyle uygulamaların kendi aralarında paylaşımı yok; özel istisnalar hariç (chrome, youtube, gmail veya twitter'la pocket vs).
    tv'ye yansıtayım dersen apple tv lazım (raici 85dolares)..

ios'te sana özelleştirme hariç en çok sorun olabilecek mevzu tek pc'den mp3 atma olayı, itunes lazım, itunes tu kaka değil; tek bilgisayar olması kısıtlayıcı.

daha gider bu.
  • hayatında vereceği en doğru karar olacaktır ios'a geçmek. iki yıl iphone kullandıktan sonra samsung note 2 aldım bir an gaza gelip. üç ay tahammül edebildim android'e. onu bırakıp tekrar iphone alınca yıllardır görmediğim çocuğumu görmüşcesine mutlu oldum.
    daha stabil, sorunsuz çalışan başka bir yazılım/donanım yok iphone harici. bir de prestij kısmı var tabi ki.

(bkz: android pişmanlıktır)
  • virüs yuvasından kurtulmanın verdiği hafifliği yaşayacaksın..
  • hani donuyordu ya, artık donmayacak.