aynı isimde "andropoz (dizi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • yaşlı başlı olunduğunda çıtır kız hayali kurma hastalığı
 • erkeklerin olası 40 ya$ ve üstü dönemlerde meydana gelebilicek sendromudur...orijini;testesteron hormonunun azalması yada tamamen bitmesi ile oldugu bilinen bir gerceklikdir.bide ''dihydroepiandrosteron'' ya da kısaca dhea denilen hormon vardır ki,böbreküstübezinin bir ürünü olan bu hormonun üretimi 45 yaşla birlikte gerilemeye başlamaktadır..bu hormon, sinir hücreleri arasındaki iletişim sağlanmasında da önemli rol oynuyor.ve bu rol o ya$ grubundaki erkegi fecaset derecede zorluklara sokuyor.dhea açığı yaşayan kişi daha depresif bir tutum içine giriyor, sosyal ilişkiler kurmaktan korkuyor, tıpkı bir kaplumbağa gibi kabuğuna çekilmek istiyor.dhea, yağları eriten bir hormon olduğundan, hormon seviyesi gerilediğinde spor yapan erkeklerde bile yağlanma başlıyor. ve erkekler enfeksiyonlara daha açık hale geliyor, grip mevsiminde en az iki ya da üç kez hastalığa yakalanıyorlar.
  bide randımanlı sex yapamıyor...
 • andropoz'u bir çok kişi penis'in kalkmaması olarak yorumluyor.. yanlı$$.
  andropoz, sexten tatmin olamamak ve eskisi gibi tam performans atraksiyona girememektir.
  (bkz: menopoz)
 • geçenlerde bir gazetede "andropoz aldatmacası" veya benzeri bir başlık okumuştum. orada andropozun da ıspanaktaki demir misali bir aldatmaca olduğu kanaatine hasıl olduk bu konuda. acaba gerçekten öyle mi?

  öyleyse... onsekizlik çıtır talebesini görünce halden hale giren, bilimi ilimi unutup kızın saçını bugün nasıl taradığına vesair dikkat kesilen atmışı geçkinlik amcamınki ne pozu?

  öyleyse... hadi yirmilik olsun, çıtır kurumdaşını otobüse binende gören elli atmışlık bir yiğidin, yaşını umursamadan çivvi gibi genç insana "buyur otur" demesi, teklifi kabul edilmediğinde ise "o halde ben de oturmam" diyip kızın yanında dikilmesi ne pozu?

  bilim ne derse desin. ellisini geçtikten sonra adamlara bir haller oluyor. ben buna andropoz diyerek kalayım.
 • erkek dediğimiz tatminsiz canlıların 40ına geldiğinde bütün kadınlar bana hasta olmalı, hepsi benim olmalı, hepsini s..ebilmeliyim düşüncesiyle çatılara çıkması, birikimlerini, işi yatarak para kazanmak olan bazı hanım ablalar ile çatır çatır yiyerek hem kendisini hem ailesini felakete sürüklemesi ile sonuçlanan dönemleridir. elleri tenasül organlarında gezen bu yaratıklar sonunda genelde bir hastane odasında, beş parasız ve yalnız hakkın rahmetine kavuşur. ölümleri genelde kalp krizinden olur.
 • babafingonun bi numarasinin kalmamasi durumu.bununla birlikte tazyikin tarih olmasi.attirma diye bi oldu yok artik...

  -anne bardagi verir misin,ay pardon baba...
  -olsun oğlum bu yastan sonra ha annenim ha babanim farketmez.
 • uydurma bir ruh haliymiş.
  http://www.hurriyet.com.tr/yasam/5642406.asp?m=1

  -baba çabuk dön evine!
 • "kadın cinsel hormonu belli bir yaştan sonra sıfıra iniyor ve menopoz denilen bu durumda eksik hormonun yerine konması uygulamada olan bir yaklaşım. erkekte de hormon seviyelerinde bir değişiklik söz konusu. 45-50 yaşından itibaren erkeklik hormonu olan testosteron yanında böbreküstü bezinden salgılanan aynı yapıdaki hormonlar devamlı bir düşüş gösteriyorlar, ama hiç bir zaman bu seviye, ileri yaşta bile, sıfır olmuyor. ' andropoz ' olarak da adlandırılan bu durum, cinsel fonksiyonun gerilemesi yanında, cinsel arzu ve zihinsel fonksiyonlarda da düşmeye neden oluyor. ayrıca yorgunluk hali ve uyku problemleri duygusal değişiklikler, iktidarsızlık, depresyon, libido(cinsel güç)azalması, osteoporoz, meni kalitesi ve kaslarda olumsuz etkiler, yine erkeklik/androjen hormonlarının eksikliği, vücut yapısı değişikliğine sebep olarak bilhassa karında 10-15 kg yağ tutulmasına yol açıyor. ortalama yaşam süresi uzadığı için yaşlanmaya bağlı sorunların artacağı ve andropoza bağlı problemlerin artması, geliştirilen tedavi yöntemleri dikkat çekiyor.
  türkiye'de 40 ile 70 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 52'sinde cinsel performansta ve istekte azalma olduğu, ancak doktor başvurusunun azlığına bağlı bu rakamların gerçeğin oldukça altında kaldığı tahmin edilmektedir.
  tüm bu bulguları özetlersek erkeklerde ilerleyen yaşa bağlı görülen fiziksel ve zihinsel değişikliklerin, androjen hormonlarının azalmasıyla birlikte bir klinik tabloya dönüşmesidir.
  bu klinik tablo şu belirtileri içerir:
  1. seksüel fonksiyon ve istek azalması, özellikle sabah ereksiyonlarının kalitesinde düşme,
  2. entelektüel kapasitede azalma, konsantrasyon kaybı, yorgunluk, kızgınlık ve depresyon,
  3. kas kitlesinde ve gücünde belirgin azalma,
  4. kemik mineral yoğunluğunda azalma (osteoporoz),
  5. organ yağlanmasında artış.
  andropoz terimi yaygın kullanımına rağmen çok doğru bir tanımlama değildir. kadınlarda menopozla birlikte üreme özellikleri tamamen ve akut olarak bitmesine karşın, erkeklerde üreme kapasitesi ilerleyen yaşa rağmen devam edebilir. bu bağlamda "yaşlanan erkeklerde androjen eksikliği 'andropoz'a göre daha doğru bir tanımdır.
  39- 70 yaşları arasındaki erkeklerde, serum serbest testosteron seviyelerinin yılda yaklaşık %.1.2 oranında düştüğü gösterilmiştir."

  (bkz: google)
 • bu dönemde erkek silahsız dedildir sadece silahı kuru sıkı moduna geçer. ancak silahının sesi ile düşmanını korkutabilir, tersi ile ensesine vurup bayıltabilir, damağına dayayıp ayıltabilir efendim.

  edit: düşündüm de aslında yanlış bir benzetme yapmışım. kuru sıkı yerine plastik mermili silah desek daha doğru olur.
hesabın var mı? giriş yap