aynı isimde "andropoz (dizi)" başlığı da var
  • yaşlı başlı olunduğunda çıtır kız hayali kurma hastalığı
  • geçenlerde bir gazetede "andropoz aldatmacası" veya benzeri bir başlık okumuştum. orada andropozun da ıspanaktaki demir misali bir aldatmaca olduğu kanaatine hasıl olduk bu konuda. acaba gerçekten öyle mi?

öyleyse... onsekizlik çıtır talebesini görünce halden hale giren, bilimi ilimi unutup kızın saçını bugün nasıl taradığına vesair dikkat kesilen atmışı geçkinlik amcamınki ne pozu?

öyleyse... hadi yirmilik olsun, çıtır kurumdaşını otobüse binende gören elli atmışlık bir yiğidin, yaşını umursamadan çivvi gibi genç insana "buyur otur" demesi, teklifi kabul edilmediğinde ise "o halde ben de oturmam" diyip kızın yanında dikilmesi ne pozu?

bilim ne derse desin. ellisini geçtikten sonra adamlara bir haller oluyor. ben buna andropoz diyerek kalayım.
  • uydurma bir ruh haliymiş.
    http://www.hurriyet.com.tr/yasam/5642406.asp?m=1

-baba çabuk dön evine!
  • erkek dediğimiz tatminsiz canlıların 40ına geldiğinde bütün kadınlar bana hasta olmalı, hepsi benim olmalı, hepsini s..ebilmeliyim düşüncesiyle çatılara çıkması, birikimlerini, işi yatarak para kazanmak olan bazı hanım ablalar ile çatır çatır yiyerek hem kendisini hem ailesini felakete sürüklemesi ile sonuçlanan dönemleridir. elleri tenasül organlarında gezen bu yaratıklar sonunda genelde bir hastane odasında, beş parasız ve yalnız hakkın rahmetine kavuşur. ölümleri genelde kalp krizinden olur.
  • erkeklerin olası 40 ya$ ve üstü dönemlerde meydana gelebilicek sendromudur...orijini;testesteron hormonunun azalması yada tamamen bitmesi ile oldugu bilinen bir gerceklikdir.bide ''dihydroepiandrosteron'' ya da kısaca dhea denilen hormon vardır ki,böbreküstübezinin bir ürünü olan bu hormonun üretimi 45 yaşla birlikte gerilemeye başlamaktadır..bu hormon, sinir hücreleri arasındaki iletişim sağlanmasında da önemli rol oynuyor.ve bu rol o ya$ grubundaki erkegi fecaset derecede zorluklara sokuyor.dhea açığı yaşayan kişi daha depresif bir tutum içine giriyor, sosyal ilişkiler kurmaktan korkuyor, tıpkı bir kaplumbağa gibi kabuğuna çekilmek istiyor.dhea, yağları eriten bir hormon olduğundan, hormon seviyesi gerilediğinde spor yapan erkeklerde bile yağlanma başlıyor. ve erkekler enfeksiyonlara daha açık hale geliyor, grip mevsiminde en az iki ya da üç kez hastalığa yakalanıyorlar.
    bide randımanlı sex yapamıyor...
  • erkek menopozu. bir süre 5 vakit namaz kilan, cuma namazlarini kaçırmayan, eksiriyetle oruc tutan babam, ateist oldu. bu adamin 2 evlilikten 6 çocuğu ve ekstra sevgilisinden 1 çocuğu var. lan adam hayati boyunca takim elbise ve klasik giyim disina cikmamisken dar pantolon ve kirmizi tshirt falan giyiyor. saçlarını uzatip bağlamış. 2 yildir görmüyordum ve allah belami versin görmez olaydim.
    edit: imla
  • andropoz'u bir çok kişi penis'in kalkmaması olarak yorumluyor.. yanlı$$.
    andropoz, sexten tatmin olamamak ve eskisi gibi tam performans atraksiyona girememektir.
    (bkz: menopoz)
  • bu dönemde erkek silahsız dedildir sadece silahı kuru sıkı moduna geçer. ancak silahının sesi ile düşmanını korkutabilir, tersi ile ensesine vurup bayıltabilir, damağına dayayıp ayıltabilir efendim.

edit: düşündüm de aslında yanlış bir benzetme yapmışım. kuru sıkı yerine plastik mermili silah desek daha doğru olur.
  • andropoza çoban çökerten otu iyi gelmektedir. güney afrika menşeili anavatanı orası. oraya gidenler ayakları ile polenlere basmış. buralara kadar taşımışlar. türkiyede de bulunmaktadır. ayrıca çobanı çökertirken boşuna çökertmemiştir idrar söktürür. damar tıkanıklığınıda giderir.
    her işe yarıyor yani. bütün herşeyin çözümü doğada var. lab. kapanacağına git dağlara otları kopar ye. hem açık hava yeşil sinirleri sakinleştirir.
hesabın var mı? giriş yap