aynı isimde "andropoz" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • dizi güzeldi aslında yani herkes milim milim eleştiri yapmış da işte senaryo oyunculuklar falan çerez mini dizi işte, 2 akşam yemeğimde bitirdim.

--- spoiler ---
    sadece son bölümde verilmek istenen mesaj biraz tuhaf geldi. değişim şart gibi bir mesaj veriyor. ancak bazı karakterler kendi olumlu değişimini çok kötü yollardan gerçekleştirdiler. kadın kocasının sevgilisini okla öldürdü aq, kamera bu kadın ve evli ayartıcı kızına zoom out olarak değişim şart diyor. aga tam olarak nasıl bir değişimden bahsediyoruz aq. son bölümün son kısmına kadar fena değildi, ama o değişim şartla gösterilen bu sahnede verilmek istenen mesajı çok anlayamadım. değişimin yöntemi önemli değil galiba bu noktada .d
  • tamer karadağlı'nın engin günaydın'dan daha çok güldürdüğü, sinema literatürüne geçebilecek bir dizi.

6 bölümü gayet keyifle izledim. bazı yerler durağan ve mantık hataları ile geçse bile dizi devamlılığı sağlamış. özellikle tamer karadağlı büyük oynamış. madem böyle yetenekliydin ne diye ömrünü taş fırın erkeğine adadın be abi?
  • hiç beklentisiz izlediğim, ve çok beğendiğim mini dizi. her karaktere ayrı güldüm, en çok da engin günaydın reis’e.
  • tamer karadağlı'nın yine kendisini oynadığı dizi. adam yıllardır kendini oynuyor gram geliştirememiş oyunculuğunu.

güzel çerezlik dizi keyifle izledik. ikizlerli sahnelerde hele daha da keyifli izledik.
  • her yönden iyiydi. çocuklar dahil herkes mükemmel oynamış. ülkenin içinden geçtiği karanlık yıllarda en azından türk tv yapımlarının çıtası yükselmeye başladı. hazır hızı almışken engin günaydın daha çok dizi yazmalı.
  • iyi başlayıp kötü giden bir dizi oldu benim için. 3. bölümde bıraktım.
    dizide küfrediliyordu şikayetinde bulunmayacağım ama bu kadar da boku çıkarılmaz. özellikle kadınlara çok küfür ettirilmiş ne hikmetse. dozu kaçırılmış yani.
    dizideki mantıksızlıkların hepsini saymayacağım ama mesela,
    --- spoiler ---

yusuf ve karısı, fadime'yi kilometrelerce ve yakın bir şekilde takip ediyorlar, fadime abisinin arabasını biliyor, yolda kendilerinden başka araba da yok ama fadime bir türlü abisinin arabasını dikiz aynasından görmüyor. bu birincisi.
    diğeri de şu ikizlerin babası ve rus kadın yusuf'u takip ederken altlarında son model bir jip ve yusuf'un altında bir scooter olmasına rağmen onu yakalayamıyorlar. evet, scooter 2 bin motor falan olsa gerek.
    --- spoiler ---
    tamam, zevk almaya bakalım, engin günaydın'ın tadını çıkaralım, gülelim, ayrıntıya bu kadar takılmayalım falan ama biraz da özenilmesini bekliyor insan. netflix gibi bir platformda elin adamı ne biçim diziler yapıyor.
  • gayet keyifle izlediğim , güzel vakit geçirtebilecek bir dizi. hele benim gibi marmaris tutkunları için ayrı bir keyif verecektir. 7,8/10
  • temizlik yaparken arkada çalsın modunda izlediğim dizi.

bi kere karakterler aşırı derecede zorlama. hiçbir karakterde kendinden bir şey bulamıyorsun. en normali sanırım karısıydı. onun dışındaki herkes uç karakterde.

mantıksızlıklarla dolu olay örgüsüne hiç girmeyeceğim. genel olarak oyunculuklar da dahil beğenmedim. bi tek turgut tunçalp iyiydi. bence oturup vakit ayırarak izlenilecek bir dizi değil.

edit: bu arada turgut tunçalp'i (özellikle bu dizide) robert de niro'ya bir tek ben benzetmiyormuşum.
  • dört dörtlük, 10/10 olmuş dizidir.
    çok beğendiğim için ikinci kez izledim. boş beleş sahne çok yok.
    hikaye, oturmuş oyuncular oturmuş.
    küfürler gayet yerinde. hem de ağız dolusu. muhteşemdi yani.
  • 2 günde yedik bitirdik diziyi

şahsen oldukça keyif aldım

tamer karadağlı erik dalını çok iyi oynamış :) bundan sonra gideceğim ilk düğünde erik dalını öyle oynayacağım
hesabın var mı? giriş yap