şükela:  tümü | bugün
  • 16 temmuz 1991 doğumlu ingiliz futbolcu. tottenham hotspur futbolcusudur. 2009'da önce yeovil'e, sonra leyton orient'e, 2010'da milton keynes dons'a ve ardından ipswich town'a, 2011'de ise önce watford'a, ardından millwall'a kiralanmıştır. genç yaşında oradan oraya gezmiş. genel kültür yapmış.

ukte
  • hayatı boyunca gezdiği takımları, gördüğü diyarları hesaba katacak olursak, adının hakkını vermeye çalışan bir kişilik olduğunu söyleyebiliriz. o town'dan bu town'a send edip durmuşlar evliya çelebimi. 19 buçuk yıllık yaşam neticesinde kendisine şiar edindiği hayat felsefesinin "insanlara güvenmeyeceksin arkadaş", olduğunu tahmin ediyorum.
  • devre arasında queens park rangers'a kiralanan tottenham hotspur'lu futbolcu. ingiltere, u-16, u-17, u-19 ve u-21 takımlarının formasını da giydi.
  • çalışınca oluyor lafının ete kemiğe bürünmüş hali.
  • zamanı gelince erik lamela için kesileceğinden, dünya kupası'nda ingiltere forması giyme şansı şimdiden oldukça düşünen görünen futbolcu.
  • (bkz: bıdı bıdı)
  • kendisinin hikayesini arda turana benzetmekteyimdir. şöyle ki oda qpr da geçirdiği yarım sezon kiralık süresince çok başarılı bir performans sergilemekte olup döndüğünde tottenhamın 1 kamyon dolusu transferine rağmen hemde elit oyuncu transferine rağmen kendine 11 de yer bulmaya balamıştır devamlı olarak ve tabiki ingiltere milli takımındada oynamaya başlamıştır bu vesile ile. kendisine helal olsun diyor ona güvenip formayı teslim eden villas boa$'ada tebriklerimi sunuyorum.
  • gareth bale arayışına çabucak başlayan tottenham taraftarının, tabiri caizse elinde patlayan oyuncudur.*sezon sonunda kadroya giremediği maçlar bile vardır, özgüven patlaması kendisine hiç de iyi gelmemiştir.

iyi bir antrenör olmadan gelişeceğini düşünmek, bana zor geliyor.
  • herhangi bir numarasını göremediğim topçu. lennon bunla top diye oynar.

edit: adam iyiymiş lan. sol ayağının maşallahı var.

edit2: soyadının okunuşu "tavnsend" değil "tavnzınd"* şeklindedir.
  • 2014-15 sezonu itibariyle, tottenham sağ kanadında eric lamela'nın yedeği olarak fazla forma şansı bulamayan, şimdilik (2015-02'ye kadar) ligde sadece 4 maçta ilk onbir başlayabilen, 1991 (23) doğumlu güleryüzlü hırbo topçu.