şükela:  tümü | bugün
  • tam adı andrew thomas carroll olan, '89 doğumlu ingiliz futbolcu. fm'sini cm'sini bilmem ama, newcastle altyapısından çıkıp da ilk resmi golünü juventus ağlarına sol ayağıyla bıraktığında buffon kendisi için, "meslektaşlarımın bu çocuktan çok fena çekeceği var" demiştir. yapı olarak beşiktaşlı batuhan'ı çağrıştırır. boyu 1.91 civarındadır ancak patileri son derece hızlıdır. tekniği de halefi peter "anatomi fakiri" crouch'tan kat be kat iyidir.
    bu aralar ingiliz milli takımındaki mis gibi forvetleri kullanmayıp katletme operasyonu bitesiye yakın, bu çocuğun yıldızı parlamış olacağından ingiliz futbolunun gelecekteki en parlak isimlerinden biri olacaktır diye düşünüyorum.

tip itibariyle böyle bağdat caddesi çevresinde (tercihen suadiye, erenköy) oturan zengin ailelerin 17 yaşında altına gıcır bir bmw çekilmiş kolejli tikky çocuklarını andırmaktadır. hatta resmini de bulayım, aha da budur;
    http://www.nufcpics.com/…es_95404/andy-carroll.html
  • newcastle united takımının 89 doğumlu başarılı forveti. sanırım bu sezon iki maçtır a takımda görev aldı ve bu maçlarda(sonradan oyuna girmesine rağmen) toplam 3 gol attı. benim izlediğim kadarıyla özellikle kafa şutları çok etkili, savunmasına sık sık yardım eden yetenekli bir futbolcu. şayet newcastle'ın ligdeki konumu düzelirse veya bu arkadaş başka bi takıma transfer olursa pek sık ismini duyabileceğiz.
  • isminden çokça bahsettirecek futbolcu.iri fiziğinin yanında bileklerine hakim oluşu ve oyunu okumasıyla on numara forvet.
  • newcastle'ı championship'te sırtlayan oyunculardan biri. henüz 20 yaşında kendisi ve bu akşam ligdeki 10. golünü attı.
  • takım arkadaşı steven taylor tarafından ikinci wayne bridge konumuna getirilmiş futbolcu. steven taylor, carroll'ın eski kız arkadaşına cinsel içerikli mesajlar gönderdiği gazetelerde çıktıktan sonra bu bizim iki eleman antranmanda birbirlerine sağlam girmişler. taylor'ın çenesi, caroll'ın ise burnu kırılmış.

(bkz: #18560853)
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25073099/
  • kariyerinin muhtemelen ilk hattrickini biraz önce 6-0 biten 22 ağustos 2010 newcastle united aston villa maçında yapan 89 doğumlu forvet.
  • hakkında detaylı bir yazı için: http://bugraslife.wordpress.com/…e-carroll-patladi/
  • newcastle'ın premier league'e döndükten sonraki ilk iç saha maçında 3 gol atarak "yeni shearer mı geliyor yoksa" dedirten solak golcü. shearer reis gibi 9 numarayı giymektedir.
  • bu sezona da zıpkın gibi girdi ve ligin ikinci haftasında aston villa'yı 6-0'la dağıttıkları maçta şapkasından tavşan çıkardı bu deli oğlan. newcastle'ın joey barton ve kevin nolan ile birlikte şeytan üçgeninin en genç parçası bu sezon geçmiş yılların üstüne koyarak oynarsa ligde çok iş yapacaklardır. shearer abisinden kim bilir neler öğreniyor neler. 9 numarayı da sırtına geçirmiş bu sezon. çok konuşacağız hakkında. nah buraya yazıyorum.
  • iki hafta önce newcastle'ı karıştırmış da ruhumuz duymamış. 18 yaşındaki eski kız arkadaşını taciz ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar. suçlu bulunmuş ve ocak ayındaki duruşmasına kadar takım kaptanı kevin nolan'ın evinde kalması uygun görülmüş. nolan'ın koyduğu kurallara göre akşam 11 oldu mu zıbaracakmış ve kaptanın çocukları uyumadan onlara kitap okuyacakmış. olaya bak lan. bu süre zarfında bir de barmene içki kadehini fırlatıp oradan da ceza almış. başından geçenlere en güzel reaksiyon kieron dyer'dan gelmiş; "hacı ben zamanında newcastle'da oynarken craig bellamy, titus bramble ve carl cort ile takılıyordum. hem sahada hem de cm'de çılgınlar gibiydik. bi de şimdiki halimize bak, gittiğin yol yol değil..."