şükela:  tümü | bugün
 • duran duran'in 1981-1985 tarihleri arasındaki gitaristi. 1986 yılında kişisel sorunlar nedeniyle çatırdamaya başlayan gruptan solo projeler bahanesiyle ayrıldı. bir kaç solo albümden sonra prodüktörlük yapmaya başladı. 2001 yılında orjinal duran duran kadrosunun yeniden toparlanmasıyla, yuvaya geri döndü. hızlı çalışması ile meşhurdur. bu yüzden geçmişte detaylara düşkün klavyeci nick rhodes'la aralarında büyük çatışmalar yaşanmıştır.
 • duran duran'da taylor boldur..
  (bkz: john taylor)
  (bkz: roger taylor)
 • duran duran'den ayrildiktan sonra belinda carlisle gibi kisilerle calisan, bir ara sola album yapan ve bu albumden de "lolaa lalal lal la loolaa" diye nakarati olan bir sarkiyi single olarak cikaran ingiliz gitarist.

  nette bu adamin seslendirdigi duran duran'in a matter of feeling'inin bol gitarli sert bir demosu bulunabilir, ben buldum..
 • sanctuary records firmasını 1976 senedinde rod smallwood ile beraber kuran kişi.
 • dünyanın en kararsız gitaristi. yani yemeğe tuz mu konucaktı şeker mi derken yemeği yakar bu adam, o kadar yani.
 • sevip saygı duyduğumuz, yetenekli bir beyfendi olmasına rağmen, had safhada huzursuzluk sendromundan müzdarip bir gitaristir kendisi. ama yine de hakkını yememek lazım, en azından duran duran'de kalış süreleri açısından kararlılık arzetmektedir. kendisi ilk seferinde de (1981-1986), ikinci seferinde de (2001 - 2006) grupla beş sene geçirerek, büyük bir kararlılık örneği göstermiştir. bu çizelgeye bakarak, andy'i 2021 yılında yine bir beş sene için duran duran'de görmeyi bekliyoruz. eskiden çok kavga ettiği nick rhodes bile, bu ayrılışından sonra "asla asla dememek gerekir, belki yine yollarımız kesişir" diye bir cümle sarfettiğine göre, neden olmasın?