şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet gazetesi köşe yazarı ayşe arman'ın, 49 yaşındaki bir kadının hastanede yaşadığı taciz olayını köşesine taşıması ile gün yüzüne çıkan olay.

--- spoiler ---

49 yaşındaki filiz erdem, spinal anestezi esnasında cinsel tacize uğradığını iddia ediyor ve 4 yıldır bir hukuk savaşı veriyor.

tesettürlü, iki oğlu, bir torunu olan kendi halinde bir ev kadını.

en kolayı bu meseleyi unutup gitmesiydi ama o, bunu onur meselesi yapmış. “bana oluyorsa, yüzde yüz eminim ki başka kadınlara da oluyordur. ben susmayacağım. yeter artık cezalarını çeksin bu sapık adamlar!” diyor.

sanık ali çavuşoğlu, iki yıl cezaya çarptırıldı. itiraz etti, bir üst mahkemeye gitti. şimdi de filiz erdem itiraz edecek. bakalım bu davanın sonucu ne olacak. filiz erdem bana aşağıda okuyacaklarınızı anlatırken ara ara ağladı. onu susmadığı, bu olayı hasıraltı etmediği için kutluyorum...

--- spoiler ---

kaynak
  • olay (doğruysa) tam bir rezalet de haberde tesettürlü olduğu neden vurgulanma ihtiyacı hissedilmiş onu anlamadım? tesettürlü olmaması rızası olabilir ihtimalini mi düşündürtecekti? ne oluyor tesettürlü olunca? her türlü iddiasının doğru olduğu anlamına mı geliyor? niye vurgulanmış? klasik bir ayşe arman haberi ayrıca.

yok eşcinsel evli banka müdürünün hikayesi, yok kocasının eşcinsel olduğunu anlatan kadının dramı... gizemli bir fotoğraf...yıllardır yazıyor bu kadın. ne bir isim var ne bir belge... yaz gitsin. biz bile şurada bir şey yazarken elli tane kaynak gösteriyoruz. 5n1k, habercilik anlayışı... kimsenin haberin doğruluğunu sorguladığı yok zaten.
  • (bkz: tesettürlü)

demek istedikleri; açıklar gibi tacize davetiye çıkarmayan cins.
  • ülkede hastalanmaktan bile korkar hale gelindi kim verecek bunun hesabını ?
  • mağdurun tesettürlü olduğu değil, tesettürlünün mağdur olduğu haberdir.

(bkz: benim türbanlı bacımı)
  • evet hiç inandırıcı değil. çünkü burası islam ülkesi. burada böyle şeyler olmaz

ne boş insanlarsınız ya hu bu ülkede ortaokula giden çocukları otobüste kıstırıp bacaklarına dokunmaya çalışan, oturduğunuz yerden kalkarken size bacağını sürten,peşinize takılıp sizi evinize kadar takip eden çomarlarla hiç mi karşılaşmadınız. bunlar en basitleri ve türkiyede ki istisnasız her kadının başına gelen durumlar
  • madem o an hissetin hemen tepki verseydin ya.neden boşalmasını bekledin ki bacım.ağzını da mı kapadılar.ne tutsan elinde kalıyor memlekette.
  • " o hastaneye pek çok tesettürlü kadın gidiyor. ben de de tesettürlüyüm ama ben, bana yapılan bu iğrençliği dile getirebildim. "

bu söylenenden sonra okumadığım, umurumda da olmayan taciz.
  • haberi özet geçiyorum: ameliyat, tesettür, spinal anestezi, tesettür, o pisliğin cinsel organı, tesettür, tatmin oldu, emin misiniz?, tesettür, evli bir kadınım neyin ne olduğunu biliyorum, tesettür, dava....

adam alet havada dolaşıp bir dakika içinde sürtünmeden boşalabiliyorsa tamam. ya da teyzenin eşi de erken boşalmadan müzdarip. açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi iddia. ama adam hakkında gerçekten daha önceden de böyle şikayetler olduysa araştırılmalı.