• 24 aralık 1995 doğumlu estonyalı kadın tenisçi...

daha 15-16 yaşlarında ülkesinde düzenlenen tenis şampiyonalarını kazandı. kariyerinde 10 tane itf şampiyonluğu var; us open 2015 tur atlamayı başardığı ilk grand slam oldu ve dördüncü tura kadar yükselmeyi başardı... 174 cm boyunda; heyecan verici riski seven bir oyun stili var, çok fazla winner üretiyor ve kötü servis de atmıyor...
  • kariyerinde şu ana kadar itf'lerde kazandığı 3-5 kuruşa tamah ederken ki genellikle soluğu istanbul'da alırdı, us open'da 4. tura kadar yükselmesinin ardından tam 182 bin dolar kazandı. zannediyorum çok mutludur.
  • cibulkova'yı az önce darmadağın etti.
  • monterrey'de sara errani'yi zorlanmadan 6-1 ve 6-3'lük setlerle yendi. atak oynadı ve müthiş açılar yakaladı.
  • kariyerinde ilk kez yarı finale yükselen güzel tenisçi. çok kupa kazanacak bundan sonra. tek sorunu fileye yakın yerlerde yaptığı hatalar. onu da biraz çiftler kasarsa halleder.
  • muguruzayı eleyerek kariyerinde ilk kez top 10 oyuncusuna karşı galibiyet almıştır.
  • bildiğimiz balon tenisçi. bu kızda güç falan var ama beyin olduğuna inanmıyorum. bu oyun zekası ile asansör oyuncu olur çıkar. bir parlar bir düşer.
  • 2 yaş genç olsa geleceğin 1 numarası dahi denebilirdi. nitekim muhteşem bir 2017 geçiriyor. ekstra iyi bir toprak kort sezonu geçirdi, zaten oyununun daha yatkın olduğu çim karnesine baktığımızda da wozniacki'yi duman edip 4. tura kalmak üzere şu an. nitekim muhteşem bir çıkış, genç bir oyuncu görüyoruz vesaire ama o kadar da genç bir yaş değil 22 ilk kez başarı elde etmek için. bakalım kariyeri nasıl şekillenecek, özel olarak izlediğim oyunculardan biri.

3 dakika sonra gelen edit: vandeweghe'i de yenerse oha. o kadar olmaz diye tahmin ediyorum.
  • kadınlar için çok güçlü servisi var. servisleri etkili olduğu için bir şekilde oyunda kalıyor. tek el vuruşları oldukça güçlü ve etkili. hırslı olması çok büyük avantaj.
  • roland garros 2018 için beni heyecanlandıran tenisçi. ne yazık ki, zor sayılabilecek bir kurası var, üçüncü turda kvitova'ya düşüyor, gerçi onu geçebilecek seviyede olduğunu düşünüyorum, ondan sonra yarı final, hatta final bile mümkün
hesabın var mı? giriş yap