• tarja turunen ile düet yapması gereken kişi. "vur vur inlesin nightwish dinlesin." temalı bir şarkı olacağını söylememe gerek yok sanırım.
  • bengü'nün iskandinavya şubesi.
  • nightwish'in bir döneminin içine sıçmış hatun. güzelim wish i had an angel'a nasıl sıçmış bir bakın allasen. hareketler, mimikler resmen ofsayt. elbisenin rezilliğinden hiç bahsetmiyorum. birde şu anki floor jansen tanrıçamıza bakın arkadaş. anette olsam floor'u gördükten sonra kadınlığı bırakır tövbe ederdim.
  • nightwish'e mayıs 2007'de katılan, 1971 yılında isveç'te doğmuş, dünya tatlısı, soprano sese sahip, yılı yanlış bilmiyorsam 2009'da brezilya'daki konserde "the poet and the pendulum" şarkısının son 2 paragraflık hüzünlü ifadeler içeren bölümünün başında, eşinden boşandığı ve çocuklarının kimde yaşayacağının savaşını vermesi sebebiyle, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarından dolayı (sanırım böbrek ile alakalıydı) ve konserdeki stres ile sahnede ikinci satırı söylerken ağlamaya başlayıp özür dileyerek sahneyi terkeden bayan vokalisttir. içim parçalanmıştı şahsen izlediğimde.

her ne kadar birçok insan, tarja turunen ile nightwish'i bağdaştırmış olsa da artık bu şeker insanın o kişiler tarafından kabul edilmesi gerekmekte. şahsi görüşüm, anette, nightwish'e farklı bir hava katıp nightwish'in "ömrünü" daha da uzatmıştır.

ayrıca aksanına hastayım.

edit: kadın gitti ya la.
  • gruba girişine ilk kez bye bye beautiful klibi ile müşerref olduğum solist. daha ilk dinleyişten metal backgroundu olmadığını ve tarzdan bir haber olduğunu anlamıştım zaten. nightwish'in bu hatunu seçme kararının tamamen duygusal olduğu kanaatindeyim. en nihayetinde pop vokali şarkıları daha geniş kitleleler (müzikalite beyninden yoksun ve eblek ama) tarafından dinlenebilir kılıyor. neyseki en azından herifler müziklerinden fazla taviz vermedi. arka plan hala taş gibi nightwish. (en azındaın benim için davullar öyle) ama işte üstüne böyle cıvıl cıvıl pop vokali... bilemiyorum ben eski nightwishi dinlemeyi tercih ediyorum. zaten dikkat ederseniz yeni albümler yeni şarkılar yeni klipler dinlenip izlenip tüketiliyor ve sıkılıp bırakılınıyor.

özetle: bir alex değil ay pardon tarja değil..
  • sesini ve nightwish'deki tarzini begenenlerin pain'le yaptigi duet olan follow me'yi iskalamamasi onerilir. (bkz: bye bye beautiful)
  • olm bu nightwish'e katılan kafayı mı çiziyor nedir, en son bu kadın hasta oldu işte konsere çıkamadı yerine son anda elize ryd ve alissa white-gluz çıktı nightwish'le, kağıttan falan okuyarak sözleri konser verdiler. buna takmış, blogunda "bana sormadılar, bence grubun konsere çıkmaması gerekirdi" demiş, üstüne "rihanna hasta olsa yerine britney spears çıkmazdı" diyerek tüy dikmiş. kendine özel menajer tuttuğundan beri kıllanıyorum zaten, aha tarja 2.0 olayı geliyor yakında.
    http://www.blabbermouth.net/…icle&newsitemid=180129

edit: oha bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum valla
  • nightwish'in yeni lead singer dikiş makinesi olduğu 2 saat önce açıklanan kişi. isveçliymiş.
    http://www.nightwish.com/…news/promo-nightwish1.jpg
    http://www.nightwish.com/…/band/members/facts?id=16
  • şu yaşamda kendisine en çok üzüldüğüm kişilerin başında gelir. "siz beni kovmuyorsunuz, ben sizi terk ediyorum!" deyip üzerine bir de cadı kahkahası atmış izlenimi veren sürtük tarja'nın aksine bu kızcağız hep bir şeylere kurban edilmiş gibi gelir nedense. (bkz: floor lobisi) zaten senelerce refah partisi sonrası gelenekçisi tadında takılan bir kısım nightwish hayranı tarafından itildi kakıldı yavrum; üzerine bir de klibinde atlaya zıplaya bir hal olduğu bye bye beautiful'un ta kendisi oldu.

valla çok üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap