şükela:  tümü | bugün
 • nirvananin incesticide albumundeki $arkilardan biri. kurt cobainin miril miril $arki soylemesinden dolayi sozleri anlamak oldukca zordur.

  come on over, and do the twist, uh-huh
  over-do it, and have a fit, uh-huh
  love you so much, it makes me sick, uh-huh
  come on over and, do the twist, uh-huh

  beat me outta me, beat it, beat it
  beat the outta me...

  come on over, and do the twist, uh-huh
  over-do it, and have a fit, uh-huh
  love you so much, it makes me sick, uh-huh
  come on over, and shoot the shit, uh-huh

  beat me outta me, beat it, beat it
  beat the outta me...

  ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...

  she keeps it pumpin' straight to my heart
 • (bkz: anevrizma)
 • uyusturucu konulu, yeryuzundeki en gaz nirvana sarkilarindan. incesticide albumunde bulunur, slts single'inda daha once yapilmis, biraz daha degisik bir versiyonu bulunur. konser versiyonlari kanimca cok basarilidir.
 • kalbimde pearl jam icin state of love and trust neyse nirvana icin de aneurysm odur. saf gazdir, konser sarkisidir, bir nirvana konserine gitme sansim olsaydi calinmasi sirasinda aklimi kaybedecegim, kendimden gecip yerlerde surunecegim sarkidir. she keeps it pumpin' straigth to my heart...
 • kurt cobain'in o dönem bikini kill adlı punk rock grubunda bateri çalan tobi vail'e yazdığı şarkıdır. kısa süreli bi ilişki yaşadığı tobi vail'den ayrıldığında kurt cobain zaten depresyona girmeye çokça müsait bünyesiyle, derin bir ayrılık acısı çekmiş ve aneurysm'i yazmış, "love you so much it makes me sick" demiştir.
 • utanmadan iddia ediyorum ki nirvana'nin belki de en underrated yani en degeri bilinmemi$,hit olup dünyayi sallayabilecekken güme gitmi$ $arkisidir.bunda plak $irketinin ya da nirvana'nin ya da her ikisinin birden payi vardir.

  önce $unu söyleyeyim,aneurysm bilinen stüdyo kayitlarinin hicbiri stüdyo albüm icin yapilan kayitlar sirasinda olmadi. belki cobain $arkidaki potansiyeli farkedemedi,belki daha sonraki stüdyo albümlerine sakliyordu pek kesin bir bilgim yok.

  $arkinin iki kaydindan birisi 1 ocak 1991'de seattle kaydediliyor.nevermind icin yapilan demolarla birlikte.hatta o demolar arasinda all apologies'in bugün bilinen halinden epey farkli bir versiyonu var.radio friendly unit shifters'in daha "normali" ve enstrümental olani da var.

  $arki mayis 91'de yapilan nevermind kayitlarinda yok.belki de var ama ortaya cikmadi. varsa,nirvana onu sappy ve all apologies gibi nevermind'a almadi.belki de bir sonraki albümlerine kadar üzerinde cali$ip sonra yayinlayacaklardi.orasi da belirsiz.

  nirvana patlamasinin oldugu günlerde grup,bbc radio 1'de ünlü mark goodier session'larindan birini gercekle$tiriyor ve $arki bir kez daha burda yine albüm icin olmaksizin,biraz daha degi$mi$ bir haliyle kaydediliyor.belki de ellerinde temiz bir kayit olsun istiyorlar. i$te o kayit incesticide'da yayinlanan kayit.digeri de smells like teen spirit'in b yüzünde hacamat ediliyor. sonra geffen'dan bazi gerzek yetkililer,nirvana'dan cabucak yeni albümü tamamlamasini istiyor.nirvana kasim'da kayitlarina ba$lamaya söz verdigi halde yapmayinca $irket o günlerde mali sikintidaki subpop'dan da gerekli izni kopartip tek tarafli olarak incesticide'i yayinliyor dayatma yaparak.cobain de firsattan istifade resimdeki becerisini ve iletmek istedigi bazi dü$ünceleri albüm sayesinde gösteriyor ama aneurysm göte geliyor neticede.cünkü bit hit albümü degil,b-side'lar ve bazi outtakelerin derlemesi. üstelik nirvana'nin planlarinda da yoktu. geffen'in e$ekligi yedi güzelim $arkiyi.

  bunun üzerine in utero'ya ya da sonrasindaki albümlere giremeyecek noktaya geldi,malum "ayni sarkiyi döndürüp duruyolar" geyigi dönerdi.

  i$te bu $arkinin talihsizligi ve underrated'ligi burdan kaynaklanir.neyse ki from the muddy banks of wishkah'da en güzel hali gün yüzü görmü$tür. bu kadarina da $ükür.
 • dave arkadan bağırır, "beat it beat it!". süper şarkıdır.
 • bu şarkının introsunu köyden indim şehire'nin müziği saffet efendi'ye benzeten tek ben değilimdir herhalde.
  http://www.youtube.com/watch?v=kqvafgj77ag
 • introsu çok güzeldir.