şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
870 entry daha
  • sayesinde, kendi gibi ddr'dan olan nina hagen'dan bilmediğim harika bir şarkı (bkz: du hast den farbfilm vergessen) öğrendiğim ex-siyasetçi,

https://www.youtube.com/watch?v=iih2-tlu3ec

edit: bu entryden sonra nina hagen hakkındaki eski videolara bakarken onun 1992 yılında agnela merkel'in de olduğu bir grup içindeki tartışması ve programı terketmesine dair bir videofilme denk geldim, nina, angela ve diğerlerine sağlam geçiriyor ama merkel veda töreninde nina'nın parçasını çaldırıyor, medeniyet başka bir şey azizim!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ht_bokifah4
  • bu dünyanın senden öğrenecek çok şeyi var.
  • avrupa birliği’nin tito’suydu.
  • almanların angie si, mülteci ve göçmenlerin mutti si dünya lideri. mütevazı yaşamı, uluslararası alanda ülkesine çağ atlatması ve avrupa'daki en büyük ekonomik gücü yanına siyasi gücü de eklemesiyle oy vereni vermeyeni tarafından takdirle karşılanan ve minnetle uğurlanan bir siyasetçidir merkel. siyaseti şahsi değil ülkesi çıkarları doğrultusunda yapmanın ne olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.
  • almanya’ya yaptığı hizmetler ve almanya’nın bugün ulaştığı konum ile bana otto von bismarckı anımsatan kadın. umarım tarih tekerrür etmez ve yerine gelenler bu güce güvenip bir deliliğe kalkışarak almanya’yı çöküşe götürmez.
  • acaba emekliliğinde antalya'ya yerleşir de, hobi amaçlı bir parti kurar mı?
  • 2006 senesinden beri düzenli olarak podcast yayını yapan efsane kanzlerin. "bundeskanzlerin merkel aktuell" isimli podcast 600. bölümünü yayınlamış. 'bunlarrrrr sgk'yı batırmak suretiyle...' gibi şeyler söylemiyor tabi, güncel konuları konuşuyor 5-6 dakika sakin sakin.
  • kasım 1990'da, almanya'nın yeniden birleşmeden sonraki ilk seçimlerinde, 36 yaşındaki merkel baltık kıyılarında kampanya yürütüyor.

görsel

ekleme: almanya başbakanı merkel, leipzig üniversitesi'nden fizik diploması almış. doktorası kuantum kimya konusundaki teziyle berlin bilimler akademisi'nden. rusça ve ingilizce biliyor.
  • heil