şükela:  tümü | bugün
  • pulitzer ödüllü kitap. ödülü hakkıyla hak eden bir kitaptır.
    bir yazar ne kadar samimi olabilir? sorusunu sorduğunuzda farkedeceksiniz ki bu kitap dışında daha samimi bir kitap veya yazar okumadığınızı fark edeceksiniz. çocukların ne kadar saf ve yalansız sözleri varsa bu kitap da aynısıdır.

kitap için yapılan yorumlar:
    "bu kadar duru bu kadar içten bir anlatım bu kadar güzel bir kitap olamaz diyeceğiniz türden. gerçek hüznün ve neşenin iç içe geçtiği eşsiz bir kitaptır."

"bu kadarda olmaz dedirtecek tarzda acı dolu fakirliği iliklerinize kadar yaşatacak bi kitap."

"bir çocuğun yoksulluğa bu kadar masum bakan ruhu.varoşların çaresizliği içinde hayal gücüyle yaşama tutunan frank mccourt'un otobiyografik eseri."

"çok acıklı bir roman. hadi ama bu sefer bir şeyler değişsin diye sonuna kadar bekledim. sahip olduğumuz ama farkında bile olmadığımız o kadar cok nimet var ki.. "

"severek,anlayarak,üzülerek,ağlayarak,şaşırarak daha doğrusu insana özgü birçok duyguları yaşayarak okuyabileceğiniz bir kitaptır.yazarın kendi hayatını yazdığı ve eminim herkesin kendine ders alacağı bu kitabı zevkle okuyacaksınız.tavsiyenin ötesinde bir kelime bilsem buraya yazardım. "