şükela:  tümü | bugün soru sor
 • finale çıkmıştır.
  o ses bu bıcırıktan nasıl çıkıyor hala anlamış değilim.

  https://www.youtube.com/watch?v=pwtkppq1cps

  edit :

  ilk eleme videolarını izlediğimde bu kız finale kadar gidecek diyordum. nitekim öyle oldu. birinci olamadı belki ama gelecekte çok iyi yerlere gelecektir. umarım güzel bir eğitim alır.

  tüm performansları :
  https://www.youtube.com/watch?v=ltnsjfu-zbk
 • çocuk bildiğin sezen aksu'nun küçüklüğü. kulaklar, dudaklar falan ahahahaha https://youtu.be/wxf_jufb3fk
  yalnız, nasıl bir anne babası varsa, çocuğu ellerine bir almışlar, hey yavrum hey. o nasıl bir yetiştirmektir. tamam ses var iyi süper de, o ses eğitilmemiş, doğal halinde değil. çok üzerinde çalışılmış bir ses. piyano da çalabiliyor bu arada. hem çalıp hem söyleyebiliyor. yani o yarışmaya çok önceden hazırlanmış bu çocuk. yarışmanın akabinde de, hemen saç, baş, hal tavır kontrol altına alınmış. kızı nasıl star olunur derslerine almışlar resmen. kameralar karşısında nasıl konuşması, nasıl hareket etmesi, nasıl bir yüz ifadesi takınması vs. gbi konularda bile ince ince uğraşılmış. öyle bomboş salt yetenek değil izlediğimiz. şahane ama yaa. anne baba böyle etkili bir şey işte insanın hayatında. ilgilenmeseler, yeteneğini farketmeseler, farkedip değer vermeseler, onu alıp bir yerlere götürmeseler, emek vermeseler, destek vermeseler, 7 yaşında bir çocuk ne yapabilir, onu kim bilir, kim görür, kim tanır...

  hayır kendimden biliyorum, ben çocukken piyano çalmak istiyorum diye bitarafımı yırttığımda annemle babam bitaraflarına taksalardı, şimdi idil biret beni çok kıskanıyor olabilirdi. türk aile yapısının en boktan handikaplarından biridir bu. aman çocuk müzisyen olmasın, şarkıcı, türkücü olmasın, tiyatrocu, soytarı olmasın, dokhhhtor olsun, avukat olsun, mühendizzz olsun, mimar olsun. hele ki kız çocuğuysa, aman bu işlerle uğraşırsa orospu olur. bok yiyin efendim. bok yiyin sevgili kıt kafalı ebeveynler çok kibarca rica ediyorum kırmayın beni yiyin o boku lütfen. afiyet olsun.
  neyse konu nereye geldi yahu.