şükela:  tümü | bugün
 • ''angels sanctuary kurtarılmış hayvan barınağı, türkiye'nin ilk ve şu anda tek kurtarılmış hayvan barınağıdır. barınak an itibariyle toplamda yaklaşık 760 hayvana ev sahipliği yapmaktadır: 6 inek, 1 boğa, 6 koyun, 3 koç, 16 keçi, 57 köpek, 400 tavuk ve horoz, 60 ördek ve kaz, 50 tavşan, 150 kedi, 2 at, 7 eşek, 10 güvercin, 2 tavuskuşu 10.000 metre karelik bir alanda yaşamaktalar. kurtarılan hayvanların bazıları yaralı olarak, bazıları kesimhanelerden kurtarılmış olarak, bazıları ise engelli olarak barınağa getirilmişlerdir. gidecek başka hiçbir yeri olmayan, ölüme terk edilmiş hayvanların yuvası olan türkiye'nin bu ilk kurtarılmış hayvan barınağının yardımınıza ihtiyacı var. barınağın aylık masrafı yaklaşık 5000 dolar. şu anda maddi olanak olmadığından, barınakta bir çalışan yok; dolayısıyla tüm iş yükü tek bir kişinin omuzlarına binmiş durumda. birincil amacımız, barınakta yaşayan boğa patrick için güvenli bir alanın kurulması ve barınakta çalışacak bir kişinin ücretinin ödenmesi. angels sanctuary sakinlerinin yardımınıza ihtiyacı var! ''

  https://www.patreon.com/angelssanctuary

  https://www.instagram.com/angelsfarmsanctuary/

  bu güzel barınak izmir'de , haftasonları ziyarete gidebiliyorsunuz. umarım bunun gibi ornekler daha da cogalır. her bölgeye en az bir tane lazım.
 • hayvancıklara hülya mülya diye isimler koyan bir ablanın yeri. kurtarılmış hayvan barınağı nedir derseniz, şu: hani her gün hapur hupur yediğiniz chıcken'lar, iskenderler var ya, hah, işte onları satın alıyor, bulup buluşturuyor, çiftliğine alıyor, böylelikle hayvan kesilmiyor, kurtarılmış oluyor.* çocukken bunun kurbanda duygusal bağ kurduğu hayvanı kesmişler bu da bunlara vermiş kendini.

  eşeğe çok yüklerler eziyet ederler, tamam, atı çok sürerler eziyet ederler, ona da tamam, onu da kurtar, bravo. ama tutup tavukları, inekleri durduk yerde toplamanın bir alemi yok ki. allah onları bize rızık olsun diye yarattı. "tavukları ölüme gönderiyorlar, bakın" nedir yaa? yaşayıp n'apacak tavuk? tavuk sote yiyeceğiz akşam yemeğine, ölüme gönderiyorlar dediği bu.

  geçen gün 100 liraya eşek satın almış, bugün 65 liraya köylünün biri daha satmaya getirmiş :) bir de yazmış instagramına, "bazıları için 65 lira eşekten daha önemli" diye. elbette daha önemli. bunu söyleyebilmek için parasızlık nedir bilmiyor olman lazım. eşeğin bir faydası yoksa sana getirir, senden aldığı parayla da akşam eve erzak götürür. belki de o erzakla akşam ailesine tavuk bile almış olabilir :)

  yani hanımefendi, istersen 150 tane çiftlik kur, inek, tavuk mu biter bu dünyada? senin çiftliktekiler hariç geri kalanları tüm dünya tüketiyor. yani beyhude uğraşlar bunlar. bunları yaptığın için merhametli falan olduğunu düşünmüyorum. sadece yanlış anlamışsın bazı şeyleri.
 • "kurban bayramı" adı verilen, ama aslında yüzyıllar öncesinde kalması gereken kanlı bir ritüel uğruna satılan birçok hamile canı kurtaran, an itibariyle ise güzeller güzeli bir boğayı kurtarabilmek için maddi destek bekleyen güzide kuruluş. az ya da çok demeden gücü ve vicdanı olan herkesin yardım etmesi gerektiğine inanıyorum. unutmayın o boğa eğer el birliği ile kurtarılırsa özgür ve mutlu bir hayatın sahibi olacak. çorbada tuzu olanlar olarak her videosunda çok mutlu olacağımıza eminim. bir iyilik yapmaya var mısınız? bu yılın ferdinand'ı bizler sayesinde var olsun.
  eğer yardım etmek isterseniz