şükela:  tümü | bugün
  • ankarada liva ile birlikte en güzel pastaları yapan güzel mekan. emek 4. caddede ve yıldız turan güneş caddesi üzerinde olmak üzere iki şubesi vardır.
  • söz konusu pastanenin, tadıldığında ev yapımı izlenimi edindiren pastaları, hamuru piştikten sonra bol sütle muntazam bir şekilde ıslatılmış olduğunu hemen belli eder. ayrıca kullanılan krem şanti ve kremanın bu kadar hafif oluşuna da muhtemelen başka bir pastanede rastlanamaz.

(bkz: anne eli değmiş gibi)
  • bir frambuazlı pasta yedim burdan, daha iyisini görmedim.. nasıl bir hafiflik, nasıl bir frambuaz dengesi.. bir tanesini bitirebilir bir insan, öyle güzel..
  • asil görünümlerinin altında paragöz bir yaklaşımı saklamış, bizzat kendilerinden alınmış doğum günü pastasını kesmek için bile para alan pastane. daha önce gittiğim hiçbir pastanede ki yurdum cafelerinde bile dışardan getirilen pastayı para almadan servis edenlerini gördüm, karşılaşmadığım bir şeydi bu. ben sanki evden getirdiğim muzlu yaş pastayı mı kesiyorum, hiç yakıştıramadım.
  • daha birkaç yıl öncesine kadar ankara'nın en iyi pastanesiydi benim gözümde. hem şerbetli tatlıları hem kurabiyeleri hem pastaları mükemmele yakındı. ancak artık bu eski kalitesinden eser kalmamış durumda. en iyiyken vasat bir pastaneye bile değil vasatın altında bir pastaneye dönüşmüş. uzun yıllar severek müşterisi olduğum bu pastanenin bu hale gelmesi çok üzücü.
  • bildiğin kazığın da kazığı. gider mado'da kazıklanırım. tavsiye etmiyorum.