şükela:  tümü | bugün
 • world eaters lejyonunun primarchı.

  kaos tanrılarının müdahalesi sonucu bebe primarchlar galaksiye dağılınca bu arkadaş köleliğin hüküm sürdüğü bir gezegene düşer. gladyatör olarak tüm gezegene namını duyurduktan sonra köle arkadaşlarıyla birlikte isyan eder. köle ordusunun etrafı sarıldığında imparator tarafından zorla ışınlanarak kurtarılır fakat arkadaşlarını yalnız bırakmayı onursuzluk olarak gördüğü için imparator'dan* hep nefret eder.

  horus heresy başlayınca isyana ilk katılan primarchlardan biri olur. khorne'ye tapıp isyan süresince türlü şerefsizlikler, adilikler, piçlikler yapar. isyan başarısızlıkla bitince it gibi eye of terror'a kaçar ve deamon prince rütbesine yükselir.
 • kendisi imperium'a katılmayı reddeden tek primarch'da olsa emperor'un kendisine yaptığı çok net ayıptır, terbiyesizliktir.

  bunun yanında gereksiz agresiflikleri olan bir abimizdir.
 • esasında kendi çapında çok haklı bir abimizdir. galaktik çapta bir spartacus olmasından mıdır bilemiyorum ancak emperor'un yolundan dönen 9 primarch içinde en geçerli sebep kendisindedir. bu açıdan magnus the red'i burun farkıyla geçer.

  zamanında leman russ babamızla arasında ufak çapta bir tatsızlık yaşanmıştır.