şükela:  tümü | bugün
 • iyi lan. teknolojiyle aram pek yok ama guzel bir framework oldugunu dusunuyorum.
 • yaklaşık iki aydır büyük bir projede kullandığım ve kullanırken beni zevkten zevke koşturan javascript framework. daha önce küçük projelerde backbone.js ve knockout.js kullanmışlığım var ama bundan sonra angularjs'in üzerine js framework tanımam ve herhangi bir projeye başka bir framework ile başlamam. özellikle single page application geliştirenlere öneririm.
 • http://angular-tips.com/…-does-angular-dot-js-rock/ linkinden ne kadar harika olduğunu görebilirsiniz.
 • knockout ve backbone ile yazdığımda 5kb olan bir javascript kütüphanesini angular'a çevirdiğimde sadece 150 satırda işimi halledebilen güzel bir kütüphane.
 • rich client side uygulamalarda performans sorunu yasayacagi iddia edilen mv* framework. two way data binding'i dirty-checking ile (basitce bir degeri onceki degeriyle karsilastirmak) yaptigi icin ozellikle data-binding yogunluklu sayfalarda hantallasacagi soyleniyor. ornegin n elemanli bir data-bound array'in view tarafinda degistirildiginde o(n^2) gibi yuksek bir complexity ile process olacak.

  amcogullari olan backbone* ve ko*'da deger degistiginde change event'i fire edilmekte; fakat setter'lar ve dependencyler, o value set yapilken ayni anda degistirildiginde (degisirse, degistirilirse) veya setter kendisini kapsayan objenin state'i ile agir oynuyorsa, inconsistency olusmakta ve stale data ile basbasa kalmaktayiz. kisacasi client side mv* frameworklerinde, halen iki ucu boklu degnek tadinda bir durum sozkonusu.

  ben angular.js'in kolaylikla digerlerinin yerini tutabilecegini dusunmustum en basta ama yuksek ogrenme curve'u ve karmasik sayfalardaki (tercihen mobil tarayicilarda) performans sikintilari yasayacagini gormek, surumlerin kararsiz ve stabil olmamasi, changelog'un cok fazla olusu bu konudaki fikrimi biraz degistirdi. ama basit single page uygulamalarda kullanmasi ve geregi kadar ogrenilmesi en kolay framework konumuna dogru ilerliyor. ama yok ben scope'dur template'tir hardcore giricem illa diyorsaniz karsiniza hayvani bir dokuman cikacak. bu kadar zaman harcamadan once bence knockout.js'e goz gezdirmekte fayda var.
 • web programcıları için biçilmez kaftan.
  (bkz: google yine desteklemiş)
 • angularjs batarang adinda debugging ve profiling icin google chrome extension'i bulunan client side framework.
 • aspnet mvc kullanan biriyseniz ve mobil site yada single page app yapmıyorsanız gereksiz kalan framework. zaten razor varken bir de bunu kullanmak geliştirme süresini uzatmaktan başka işe yaramaz. bu açıklamamla angularjs ne sikime yarar diye düşünüp duran backend developerlara selamlarımı gönderiyorum.
 • single page application'lar için daha uygun olduğu söylenen framework. ancak bunun ile oyun yazan bile olmuş. o kadar abartmaya gerek yok ama arkaya django + tasypie önüne de bunu koyarsanız güzel olur diye düşünüyorum.
 • kolay falan olmayan, hatta bence gayet zor olan bir şey tıpkı javascriptin kendisi gibi. bir türlü anlamıyorum arkadaş sanırım aptalım ben. asenkron callbackler watch lar vesaireler.