şükela:  tümü | bugün
 • manchester city altyapısının 1996 (21) doğumlu iskoç asıllı ingiliz kalecisi.

  2017/18 sezonunda premier lig ve şampiyonşip'teki toplam 40 takım kadrosunda 21 yaşın altında olup ilk onbir oyuncusu olan tek kaleci.

  bu sene (2017/18) şampiyonşip ligi takımı norwich city'ye kiralanıp, kariyerinde ilk defa profesyonel seviyede maçlara çıkma qeyfi yaşıyor. büyük ihtimalle kariyeri boyunca yıldızı avcısı takımı manchester city'de hiç forması giyemeyecek. olsun; bu sene gösterdiği performansla uzun yıllar ingiliz futbol piyasasında var olacağına dair sağlam sinyaller veriyor. yolu açık olsun.
 • 11,3 milyon € (62,1 milyon tl) karşılığında southampton fc'ye transfer olan yetenekli kaleci. kendisinin gelişi takımın diğer ingiliz kalecilerinden birine kapıyı göstermiş oluyor. fraser forster geçen sezonki kötü performansından sonra takımdan ayrılabilir.
 • (bkz: angus gunn/@ceyar i kim vurdu)

  çiçeği burnunda southampton'lı 1996 (22) doğumlu genç kaleci.

  bugün (2018/19) 11.3m €'ya premier ligin eski gücünden uzak takımı southampton fc'ye transfer oldu.

  southampton fc hali hazırda kalesinde fraser forster gibi hiç de fena sayılmayacak bir kaleciye sahipti ama yaşadığı ağır sakatlık oyuncuyu yıprattı. geçen sene ikinci yarısında (2017/18) önündeki berbat defans hattıyla beraber vasat bir performans ortaya koydu ve yedeğe çekildi. yerine ise kendisinden daha kötü bir kaleci olduğunu düşündüğüm alex mccarthy geçti.

  dolayısıyla bu transfer angus gunn kardeşimizin gelişimi için fırsatlar içeriyor. olur da fraser forster'dan eldivenleri devir alabilirse*, işte o zaman premier lig'de as oyuncu olarak forma giyen en genç kaleci sıfatını kazanır. hadi bakalım, bol şans aslan parçası.

  ---------------edit-----------------

  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: southampton fc/@ceyar i kim vurdu)

  ---------------bonus-----------------
 • (bkz: angus gunn/@ceyar i kim vurdu)

  southampton fc'de forma giyen 1996 (23) doğumlu genç kaleci.

  sene başında (2018/19) transfer olduğu takımında şu an için (11. hafta) *ex iyi kaleci fraser forster'ın önünde, tırt kaleci alex mccarthy'nin gerisinde 2. kaleci konumunda bulunuyor.

  bu hafta (2018/19 - 11.hafta) alex mccarthy'nin manchester city karşısında kalesinde 6 gol görmesi** bardağı taşıran son damla olmuş olabilir. bana göre artık olması da lazım.

  dolayısıyla haftaya (2018/19 - 12.hafta) sahaya kariyerinde premierde ilk defa as oyuncu olarak çıkıp, '2018/19 sezonu premier ligde forma giyen en genç kaleci' sıfatını kazanması ihtimaller dahilinde.

  plase olarak fraser forster 'ben daha ölmedim ulen' diyerekten ortamlara bir kusür yıl sonra geri dönüş yapabilir. teknik adam mark hughes hala alex mccharty'de ısrar ederse onun da ben şimdiden kafasına s.çayım a dostlar.

  ------------bonus--------------

  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: southampton fc/@ceyar i kim vurdu)

  ------------bonus--------------