• (bkz: angus gunn/@ceyar i kim vurdu)

tapusu southampton fc'de bulunan, kiralık stoke city'de forma giyen 1996 (25) doğumlu genç kaleci.

--- angus gunn bölüm 4 ---

premier ligde southampton fc formasıyla zaman zaman forma şansı bulsa da kendini bir türlü kulübüne kabul ettiremedi.

bu sezon başı (2020/21 - yaş 25) şampiyonşipin iddialı takımı stoke city'ye kiralandı ama işler orada da yolunda başlamadı. nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde sikko alt lig kalecisi adam davies'in gölgesinde şampiyonşipte g.tüyle kulübe ısıttı. geçen hafta anca tırto adam davies sakatlanınca kaleye geçebildi ve varlığını hatırlattı.

norwich city'ye transfer olan 1996 (26) norwich doğumlu vasat kaleci.

--- angus gunn bölüm 5 ---

zamanında şampiyonşipte kiralık oynadığı norwich city'de erken yaşta (2017/18 - 22) as oyunculuk tecrübesi edinmesine rağmen, yıllar içinde bir türlü premier lig kaleciliği seviyesine çıkamadı.

bu sezon (2021/22) 26 yaşına basacak topçu, geçen hafta duygusal bağı olduğu, doğduğu kentin takımı norwich city'ye (5.85m €'ya) geri döndü.

dünyanın en çok 'asansör takım' sıfatını hak eden kulübü norwich city, bu sezon (2021/22) yine premier lige ayak bastı. 15 gün sonra açılacak lige (bkz: tim krul/@ceyar i kim vurdu) ve angus gunn gibi rakiplerinin içinden geçeceği kalitede kalecilerle yola çıkıyorlar. ne diyeyim; ben de bu kadar asansör takımlığı misyon haline getirmiş bir kulüp görmedim a dostlar.

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: norwich city/@ceyar i kim vurdu)
  • 11,3 milyon € (62,1 milyon tl) karşılığında southampton fc'ye transfer olan yetenekli kaleci. kendisinin gelişi takımın diğer ingiliz kalecilerinden birine kapıyı göstermiş oluyor. fraser forster geçen sezonki kötü performansından sonra takımdan ayrılabilir.
  • babası bryan gunn‘ın oğlu. babası da çok iyi kaleciydi, çok da severdim kendisini.

soyadı gunn olan bir kaleci yükselmeye başlayınca ilk yaptığım şey google’da akrabalık ilişkisini aramak oldu. sonrası malum.

tüm kariyerini yakından izleyeceğim geleceğin süperstarı.

çiçeği burnunda southampton fc'li 1996 (22) doğumlu genç kaleci.

--- angus gunn bölüm 2 ---

bugün (2018/19 - yaş 22) 11.3m €'ya premier ligin eski gücünden uzak takımı southampton fc'ye transfer oldu.

southampton fc hali hazırda kalesinde (bkz: fraser forster/@ceyar i kim vurdu) gibi hiç te fena sayılmayacak bir kaleciye sahipti ama yaşadığı ağır sakatlık oyuncuyu yıprattı. geçen sene ikinci yarısında (2017/18) önündeki berbat defans hattıyla beraber vasat bir performans ortaya koydu ve yedeğe çekildi. yerine ise kendisinden daha kötü bir kaleci olduğunu düşündüğüm (bkz: alex mccarthy/@ceyar i kim vurdu) vasatı geçti.

dolayısıyla bu transfer angus gunn kardeşimizin gelişimi için fırsatlar içeriyor. olur da fraser forster'dan eldivenleri devir alabilirse*, işte o zaman premier lig'de as oyuncu olarak forma giyen en genç kaleci sıfatını kazanır. hadi bakalım, bol şans aslan parçası.

------------bonus------------
    (bkz: southampton fc/@ceyar i kim vurdu)
    ------------bonus------------

southampton fc'de forma giyen 1996 (23) doğumlu genç kaleci.

--- angus gunn bölüm 3 ---

sene başında (2018/19 - yaş 23) transfer olduğu takımında şu an için (11. hafta) *ex iyi kaleci (bkz: fraser forster/@ceyar i kim vurdu)'ın önünde, tırt kaleci (bkz: alex mccarthy/@ceyar i kim vurdu)'nin gerisinde 2. kaleci konumunda bulunuyor.

bu hafta (2018/19 - 11.hafta) alex mccarthy'nin manchester city karşısında kalesinde 6 gol görmesi** bardağı taşıran son damla olmuş olabilir. bana göre artık olması da lazım.

dolayısıyla haftaya (2018/19 - 12.hafta) sahaya kariyerinde premierde ilk defa as oyuncu olarak çıkıp, '2018/19 sezonu premier ligde forma giyen en genç kaleci' sıfatını kazanması ihtimaller dahilinde. plase olarak fraser forster 'ben daha ölmedim ulen' diyerekten ortamlara bir kusür yıl sonra geri dönüş yapabilir. teknik adam mark hughes hala alex mccharty'de ısrar ederse onun da ben şimdiden kafasına s.çayım a dostlar.

(bkz: southampton fc/@ceyar i kim vurdu)

manchester city altyapısının 1996 (21) norwich doğumlu iskoç asıllı ingiliz kalecisi.

babası bryan gunn yıllar yılı (80 sonları - 90'lar) norwich city korumuş bir isimdi. oğul angus gunnda işte o norwich günlerinde peydahlandı*.

premier lig ve şampiyonşipte toplamda 40 takım var. bu arkadaş ise bu sezon (2017/18) bu liglerde ilk onbir oyuncusu olmayı başaran tek 21 yaş ve altındaki kaleci oldu.

bu sene başında (2017/18 - yaş 21) şampiyonşip ligi takımı norwich city'ye kiralandı ve şu an kariyerinde ilk defa profesyonel seviyede maçlara çıkma qeyfi yaşıyor. büyük ihtimalle kariyeri boyunca yıldızı avcısı takımı manchester city'de hiç forması giyemeyecek. olsun; bu sene gösterdiği performansla uzun yıllar ingiliz futbol piyasasında var olacağına dair sağlam sinyaller veriyor. yolu açık olsun.
  • galatasaray'a gelsin istediğim 26 yaşındaki kaleci.
    uzun boylu ve genç, bence muslera'dan sonra kalemizi ismail'den on kat daha iyi korur.
hesabın var mı? giriş yap