şükela:  tümü | bugün
  • herhalde bunun psikoloji dünyasında daha afili bir adı vardır.

şöyle ki zannediyorum bir delilik göstergesi.
    misal; bir an önce yas tutacak seviyede üzüntülü bir kalbe sahip kara düşünceli biriyken sebepsizce komik sözler eden ya da etmeye çalışan biri haline dömek.

zannediyorum bir sorunum -mu- var?
  • müzik yapar bunu.

playlistte farklı tarzlar var ise. bazen gözler dolar ona göre başlık ararsınız yazmak için. bazen kafa bir ileri bir geri, sandalyeden düşmen an meselesi.
  • duygu durum bozukluğudur. "lityumla tedavi edilir." filan gibi bir şeyler olabilir literatürde.
  • "i hate mood swings. they're awesome though."
  • son birkaç aydır devamlı yaşadığımdır.ölmek için dua ederken iki dakika sonra gelecek planları yapmaya geçiş yapmaktır.sonra o planları itin götüne sokup çıkarmaktır.sonra yine..ve yine..
  • beklenmedik bir kisiden beklenmedik bir mesajin ani ve heyecanlandırıcı bildirim sesiyle gerceklesebilecek muhtemel olay.
  • kendimi bildim bileli yaşadığımdır. küçükken fark etmiştim. benim de kişiliğim böyle diyerek kabullenmiştim.

şimdi ise durumun kişilikle alakalı olmadığını, psikolojik bir rahatsızlık olduğunu düşünmeye başladım. ve sıkıldım.. güne harika başlayıp 1 saat sonra yaşamı sorgulamaktan, hemen ardından kendime hedefler koyup mutlu olmaktan, akabinde hayatı sorgulayıp tekrar kendimi değersiz hissetmekten, sonra bir neden bulup mutlu olmaktan... bunun bir döngü halinde sonsuza kadar ilerlemesinden sıkıldım.

ne olurdu herkes gibi stabil bir duygum olsaydı...
    çok istiyorum ama çözümü yok galiba bu işin.
  • bu bir oyunculuk yeteneği yansımasıdır . genelde ikizler ve yay burçlarında görülen ardından balık ve başağın takip ettiği bir özelliktir. oyuncular genelde farklı duygulara kısıtlı zaman sürelerinde girmeleri gerekir. kendimden örnek vericem ergenliğimin bir gününde salıncağın birine oturup babamın işleri için üzülüp duruyodum , çalışıp eve para getirmem gerekiyordu, o an bizim berbere gidip saçlarımı kestirmiştim hayatımda ilk defa o kadar güzel olmuştu saçım sonra üzüntü yerini gösterişe bırakmıştı sadece 45 dk içinde. yada dışarda gezerken çok normal geçen bir gündür bir olay bile yaşanmaz. "aa benim icim sıkılıo ya niye modum düştü" olurum. ve bu sık sık olur. diyorum ya ikizler olduğum için mi acaba hahahha
  • ya ikizler burcundansın, ya yükselenin ya da ay burcun ikizler. kaçış yok, ikizlersin.