şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bedava tatil verseler gidilmeyesice bir turizm acentasi.
 • aslinda girisi bedava olan bir bara giris parasi diye para toplayip cebe atan rehberleri olan, acentanin sadece odenecek paraya fatura kesmek gorevi disinda hicbir seye karismadigi ,bunun disinda herseyin tamamen tur rehberinin idaresinde oldugu tatil-tur organizasyon sirketi
 • anılarda kalması gereken tur şirketi...
 • ettiğiniz şikayetlere "ilk kez sizden bu konuda bir şikayet geliyor" diyen, hemen akabinde aynı şikayette bulunan bir başka kişiye de aynı sözleri sarfedebilen zihinlerin işlettiği tur bişeysi.
  (bkz: kendimden biliyorum)
  (bkz: tatil planları ve husranlar)
 • -ani tur a hoşgeldiniz
  -bi haber verseydiniz bari...
  -özelliğimiz bu efendim!
 • matematikte gecerli olan toplama ve carpma işlemlerini kafasına göre değiştiren tur şirketi.
  bu şirkete göre 51x4=255 etmektedir.

  gazeteye ilan görürsün, kuşadası bilmemne otel 5 gece kal 4 gece öde. temmuz ayı peşin fiyatı 50,90 ytl..

  aman ne güzel hemen arayayım rezervasyon yaptırayım gidip dinleneyim diye düşünür izin olayını hemen ayarlar ve tur op.larından birini ararsınız. fiyat çıkar gecelik 51 ytl.
  sorarsınız hani 4 gece ödeyecektik, 5 gece kalacaktık?
  cevap efendim bu paket!
  ilanda niye yok? ilan öyle çıkmış.

  merkezlerini ararsınız gelen cevap komik ötesi o fiyatlar dünkü fiyatlar ayrıca burasını borsa gibi düşünün bu günkü fiyat sistemimiz böyle, ama siz ne zaman tatile gideceginizi söylerseniz yardımcı oluruz peki son soru bir şeyin fiyatı x lira ise 4 tane satın alınca buna ben niye 4x değilde 5x lira ödeyeyim diye sorunca (hilafsız) 10 dakika laf kalabalığı ve varılan sonuc peki tamam anlamadım da niye gazeteye böyle ilan verdiniz tüketiciyi niye yanıltıyor/kandırıyorsunuz sorusu havada kalır ve beklemeye alınırsınız ve sıkılır telefonu kapatırsınız.

  bu da böyle taze taze bir anı tur anımdır.
 • musterilerinin numaralarini bankalara dagitarak / satarak, kredi karti satmaya calisan bankalarin listelerine girmenize sebep olan tur sirketi. 2 yil once gittiginiz bir tur sonrasi, sabah saat 10 sularinda uyurken, bir banka tarafindan aranarak "ani tur musterilerine soyle guzel kredi karti veriyoruz" gibi cumleler duydugunuzda hic de iyi bir aninizin uyanmaycagi tur sirketi.
 • müşteri memnuniyeti nedir bilmeyen, parasıyla rezil olmak nedir çok iyi öğreten, uzak durulması gereken turizm şirketi.