şükela:  tümü | bugün
 • bunu yapan insanların ileride bolca pişman olacakları olay.
  nasılsa o konseri milyonlarca kişi kaydediyor, kimse sizin çekiminizi izlemeyecek. siz dahil.
 • günümüzde insanlar gezmek, eğlenmekten çok gezdim, eğlendim diyebilmek ve bunu diğer insanların gözüne sokmak için dışarı çıkıyorlar sanki. bazen bakıyorum arkadaşlarıma bir yere gittiklerinde sosyal medyadan ardı ardına fotoğraflar yahu bir dur bir sakin ol eve gidince yine paylaşırsın bu ne acele?

  bir arkadaşım vardı evleniyordu evlendiği saatlerde instagrama 8734656345 tane resim yükledi, dehşete düştüm fotoğraf çekip paylaşmaktan düğünün nasıl geçtiği konusunda en ufak fikri yoktur eminim. düğün günü kızı instagramdan sildim, o derece bitmek bilmeyen bir fotoğraf yükleme işine girdi çünkü.

  birde bunun yemeklerin fotoğrafını çekicem diye yemeği soğutan insan versiyonu var.
 • carpe diem felsefesindeki biri olarak len neyi ispat ediceniz.

  bunlar hep o dalgacı, birilerini ezmeye uğraşan ezik arkadaşlara ezik kardeşimizin bak gittim dercesine fotoğraf albümlerini, günümüzde ise facebook profillerini zenginleştirmeye uğraşmaktan kaynaklı.

  bırak hayat bildiği gibi aksın olm sen millete hesap verme, anı yaşa...
 • her şeyin ve kişinin yarış içinde olduğu ülkemde gayet normal birşey. emin olun bir daha açıp bakılmayacak o video ve resimlere. ama başkalarına hava olsun diye kayıt edilecek. hep başkaları için yaşıyoruz hep...
 • bana da pek mantıklı gelmeyen eylem. ama bırakın insanlar ne yapacaklarına kendileri karar versin.

  ayrıca hem anı yaşamış, hem de cep telefonuna görüntüleri kaydetmiş olabilir, tıpkı benim şu videoyu telefonu çantama sabitleyerek kaydettiğim gibi.

  fazıl say - sardunyaya ağıt
 • bir de bunun "pardon bi saniye eğer misin başını çekemiyorum" diyebilen dayak atılası versiyonu var.
 • ben duygusundan, egodan kaynaklanan saçma sapan davranışlardan güzide bir örnektir.
  dünyanın en güzel gün batımlarından birini izliyordur. google'da arasa zilyon tane fotoğrafı da vardır. ama "dur ben bunun fotoğrafını çekeyim" der. çünkü, googledaki fotoları kendi çekmemiştir.

  orada olmak yetmiyor artık bize. onu kaydetmek ve sosyal medyada paylaşınca var oluyoruz.

  allah sonumuzu hayretsin!
 • en nefret ettiğim insan modelleri. herkesi rahatsız ederler. bir gün fena patlayacağım ama ne zaman. kalabalık neşeli bir sofradasın gülüp eğleniyorsun, bir bakıyorsun biri kalkmış cep telefonu elinde zırt pırt resim çekiyor. ayrıca masadakilerin rahatsız olup olmadığını sormadan.

  onu geçtim bir keresinde avmlerin birinde yemek yiyoruz,iki-üç arkadaş, yanımızdaki masada çok tatlı bir kız çocuğu var. arkadaşım resmini çekeceğim dedi.

  ''napıyorsun allah aşkına? küçük kız çocuğu, rızası olup olmadığını söyleyemez, ailesine sordun mu resmini çekerken'' dedim. neme lazım pedofili falan sanır biri ondan sonra git uğraş. demez olaydım. o arkadaş artık arkadaşım değil.

  git doğayı çek, kendini çek, sandalyeyi çek ama hoşlanmadığım halde benim resmimi çekme. beni sosyal mecralarında '' ne kadar sosyal bak arkadaşlarla hunharca eğleniyor'' özendirmesine meze etme.

  bu elinde kamera açık cep telefonlarıyla gezenlere ekstra gıcığım. bu nasıl bir yalnızlıktır ki teşhir had safhada. mutlu olan insan reklama ihtiyaç duymaz ki. aklına bile gelmez.

  sırf bu yüzden uzunca bir süre fb, twttr hepsinden uzak durdum. bazen ara sıra benimde duygularım depreşiyor girip bir iki şey paylaşıyorum sonra pişman oluyorum. bütün oklar sana çevriliyor. konuşmak istemediğin bir dolu insanla muhatap oluyorsun. hemen mesajlar şunlar bunlar. aklına gelmem için resim mesim paylaşmam lazım zaten. görmekten gayrı sevme şekli bilmediğinden illa göreceksin...

  edit: yanlış anlama olmasın ben de ultra yalnız bir insanım. etrafımda bi milyon insan olsa da öyle. burada ''hayatım süper bunlar ezik'' edebiyatı yapılmamıştır.