şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
 • aniden bitse duramazsın,zaten önceden bitmiştir o ilişki.
 • sonra bir kaç gün geçince profiline bakarsın ve o da nesi?! eski sevgilisini eklemiş, ve bulusmuslar... hiç bir ilişki "aniden" bitmez. bir taraf farkında olmaz, diğeri arkanızdan türlü türlü iş çevirir.
 • diğer çocuğun vurup kaçmayacağı kesinleşmiştir
 • aniden bir kaza olabilir, birinin ölümüne yol açabilirsin.
  aniden ayağın kayabilir ve ikindi namazına müteakip defin işlemin gerçekleştirilir.
  aniden susabilir, aniden parlayabilirsin.
  aniden ağzına sokulan bir mikrofon marifetiyle meşhur olabilirsin.
  hatta iyi şeyler aniden olur, bu kadar bekletmez insanı.

  ama hiçbir ilişki aniden bitmez. daha önce bitmiştir, sen farkına varmamış, farkına varsan bile görmezden gelmişsindir. bir bakmışsın kapının önünde sigara içiyorsun. söndür o sigarayı da evine git şimdi.
 • uzun bir birikmişlik neticesinde taraflardan birinin aniden çekip gitmesiyle oluşan ayrılık biçimidir. birikmişlik, çoğu kez karşı tarafa hissettirilmeye çalışılır. karşı taraf anladıysa düzeltmek için bir şeyler yapar ya da yapmaz. bazen hiç anlamaz, sorunun kaynağını göremez her şey mükemmelmiş gibi gözükür. bitiren taraf için bir nevi korkaklık gibi görülebilir ancak bunu hayatımda sadece iki kez yaptım. ikisinde de sorun aynıydı. işin özü şudur ki, ortada bir sorun var ise mutlaka iki taraftan birinin ya da birlikte fedakarlık yapılarak çözülmesi gerekir. uyuşmadığınız insanlarla ilişki kurmayın.

  beklentilerinizi açık açık dile getirin. üzülmeye, kavga etmeye değmez. mutlu mesut yaşayın.
 • bitiren kişi için su kesintisi gibi yavaş yavaş, bittiğini öğrenen kişi için elektrik kesintisi gibi çat diye biten ilişki.
 • derin ve asla kapanmayacak olan yaralar bırakır.

  böyle bir şey yaşadıysanız, bir mesaj veya telefonla karşınızdaki kişi bitirmek istediyse, sakın izin vermeyin. son ana kadar çabalayın ama bitmemesi için değil, içinizde kalmaması için.

  karşınızdakinin hatalarını yüzüne vurun, senin yüzünden böyle olduk deyin, canınız çok yandıysa hakaret bile edin. bağırın, çağırın, yazın, içiniz soğuyana kadar yapın bunları. aranızda sevgi ve saygı adına hiçbir şey kalmasın. ona karşı tüm hislerinizi her şeyi yakıp yıkın, bir daha dirilemesin içinizdeki o, küllerini bırakın sadece ve o külleri birkaç gün sonra sessizce savurun, küllerinden bile doğamasın ona dair hiçbir şey.

  geleceğiniz için ve geleceğinizi oluşturacak insanlar için yapın bunu. kalbinizde ona ait bir mezarlık bile olmasın, yoksa ansızın onun anısına diktiğiniz çiçekleri sularken bulursunuz kendinizi.
 • "kalmışım ara yerde, tozdayım, dumandayım, kirli bir mekandayım, iğrenç bir zamandayım."

  (bkz: abdurrahim karakoç)
 • yukarda da bir yazar arkadasin dedigi gibi aslinda bagira bagira gelen bitistir.
 • aslında iyi gitmeyen çok şey vardır ama seven taraf bunu görmek istemez, farkındadır mantıken ama sevgisi aşkı bunu yok sayar kendini de buna ikna eder.

  aşık taraf için çok küçük ve kısa mutlu anlar bile kolayca genelmiş gibi algılanabilir. bu yüzden de aşık olduğu kişi ilişkiyi bitirmek istediği anda şoka girer, mutlu olunacak bir ilişki aniden ve hunharca bitirildi gibi gelir.

  ha gerçekten aniden de bitebilir ama yukarda anlatmış olduğum şekil çok daha yaygındır.
46 entry daha