şükela:  tümü | bugün
  • az önce büyük bir coşkuyla başıma gelendir.

yıllardır satılık arsa bakmak gibi ilginç bir hobiye sahibim. bir defasında satılık mezar yeri bile bulmuştum nasıl bir manyaklıktır benimki hesap edin. neyse az önce yine o arsa senin bu arsa benim geziyorum dedim ya ben neden sadece büyük şehirlerde cirit atıyorum? neden bir uşak değil de ankara mesela, ya da neden bir bilecik değil de istanbul derken bilecik diye bir ilimiz olduğunu hatırladım. evet bilecik... satürn ile aynı kaderi paylaşan bahtsız bilecik. oysa yıllardır yokmuş gibi davrandığımız bu kendi halinde sessiz sakin minnoş şehrin uçsuz bucaksız tarlaları, yeşile nazır arsaları, istanbul'daki ortalama bir mezarlıkla aynı fiyata sahipmiş. valla siyasetmiş ekonomik krizmiş hiç umurumda değil bu saatten sonra. baktım olmuyor bilecik'ten 10 dönüm arsa alıp oraya yerleşirim. ne kalabalık ne bir şey... sonrası iyilik güzellik.
  • yerleştikten sonra ne yapacağını da yazsaydın keşke, dedirten başlık. ne yapacağını ve mevcut finansal gücün hakkında da bilgi ver ki sözlük kıraathane kapısında yapılan geyik muhabbetleriyle nitelik kaybetmesin.
  • bilecik neresi amk?
  • cennetten parsellemevari bir işlem olacaktır. böyle isteklere, kandırmacalara kanmayın çünkü aslında bilecik diye bir yerin olmaması .

arsanı yine al ama bilecik'e yerleşme isteği ? yapma üstat