şükela:  tümü | bugün
  • hear me roarrrr...!diyesim geldiği olaydır.
  • ne zaman içim sıkılsa , ruhum daralsa ısrarla gelen istektir. nitekim bu isteğim öyle kuvvetlidir ki gem vurmam. bağırmamı kısıtlamam gereken bir ortamsa sesimi kalınlaştırıp bağırırım ki daha az yayılım olsun. fakat bazen iç sıkıntısı buna dahi izin vermez ve en ince sesimle basarım çığlığı. ailem , yurt arkadaşlarım bu duruma çoktan alıştığı için 'deli değil ama manyak ' yerine konduğum doğrudur.
  • arabada camları kapatıp yaparım genelde.

geçen hafta da, süpürge tutarken kapıcı geldi. "robert, garip uğultu sizden mi geliyo? apartman boş herkes tatilde de bi an merak ettim" dedi. ben de kendisine herhangi bir problem olmadığını söyleyip kapıyı kapattım. 5 dakika kadar sonra da salonun ortasında
    "yiiiiieeeeeeeeeeeyht!!"
    "hieeeeeeeeeeeeeyt!!!"
    "aaaaaaaaaoaoaoaoaooaoa!!!"
    vb. nağralar attım.

çok rahatladım..
  • ben bunu çok yapıyorum. durup durup bağırıyorum hatta eşim manyakmısın diyor. bende evet diye bir daha bağırıyorum.uzun yola giderken biraz sessizlik yaşadıkmı yine kendi kendime bağırıyorum. ne var ki normal değil mi? bence çok normal ruhumu yelpazeliyorum.
  • okuduğumdan beri 2 sevgilinin tren yolu alt geçidinde bağırdıkları bir sahne geliyor gözümün önüne ama hangi filmde olduğunu çıkaramadığım başlıktır.
  • haftada bir kaç kez gelen ve hemen kaçıp gitmesine izin vermeden arabada yaptığım hatta arabanın tavanını yumruklayarak adeta bir holivud filmi sahnesi tadında def ettiğim istek.
    "fuck!!! fuck!" derim arada ambiyans tamam olsun diye. en son direksiyona kapaklanır derin derin nefes alırım.
    şaka tabi, sinkaflı küfürler ederim, o derece hararetim artar ki araba camı buğu tutar.
    çaresizliğin delilidir.
  • bu isteğin yanında gözleri kapatıp e5'te arabaların üzerine koşmak da rahatlatıcı olabilir. tabi, ölmezseniz.
  • staj yaptığım ofiste işsizlikten sıkıldığım için durup dururken yapmak istediğim eylem.
    kafayı yicem amk sabahın 8'inden akşamın 5'ine masada oturup boş internette geziyorum. bu ne amk.
  • içinizdeki ve ruhunuzdaki statik enerjiyi boşaltamak istiyorsanız mutlaka yapın.

bağırmak öfkenizi dışarıya boşaltmanın, kendinizi rahatlatmanın hatta bazen içinizdeki sıkıntı veya üzüntüyü söküp atmanın en kolay yoludur ama insanların kulaklarını tırmalamamak açısından bir odaya kapanıp yapmakta fayda vardır! bencillikten uzak durmuş oluruz odaya gittiğimizde ve ortamdan uzaklaşırız ve düşünürüz neden bunlar oluyor diye kendi kendimize sorarız. bu durum bir bakıma olayları gözden geçirmektir.

harcadığımız çaba, nasıl oldu neden oldu şeklindedir. sonraki kendimi tutamadım sıkıntı, gerginlik oluyor işte ne yapacaksın özür dilerim veya kusura bakma böyle olmasını istemezdim şeklinde bir tezahürdür.

(bkz: deşarj olmak)
  • bazen midene bağırırsın ağrıma artık ağrıma diye. çünkü (bkz: gastrit)