• aniden değil günde 5 defa gelen histir
  • kemal kılıçdaroğlu'na asla gelmeyen, türkiye halkının iyiliği için bir an önce gelmesi gereken istek.
  • ara sıra gelen “ehh intihar edeyim de kurtulayım lan” düşüncesinin yakın kuzeni.
  • sabahları geliyor genelde... günü sevimsiz bir toplantıyla kapatmış oluyorum. eğitim camiasına tüm gece sövüp saydığımdan, nemrut uyanıyorum.

sonra beşinci sınıflarda bi deniz var, tombik. gözler çizgi, saçlar topuz... çizgi film karakteri gibi... "öööretmenimmm" diye bir cümleye başlıyor beni görür görmez, koridorun sonundan... git gidebilirsen*

15 senedir liseliler yormuş, yaşam enerjisi gibi geldi bu minik sıpalar*
  • anlayaşsız ve karaktersiz bir amir, uyumsuz ve uyanık geçinen iş arkadaşları size sinir ve stresten başka bir şey katmıyorsa bu istek vücudunuzun büyük bir kısmını kaplıyordur. iş ile ilgili 2 yıllık eğitim sürecini dikkate almazsak 3 aydır bu işi yapıyorum. 3 aylık süreçte geldiğim nokta ise sürekli bir alternatif iş arayışı. gelecek ile ilgili kaygım olmamasını sağlayacak bir birikimim olsaydı ve borcum olmasaydı dakika durmazdım burada, buna eminim. nedenini biraz irdelediğimde ise liyakat dikkate alınmadan görevlendirilen personel bu noktaya gelmemin en büyük nedeni. amiri olduğum personelin bunları yaşamaması için elimden geleni yapıyorum. şu an kum torbası benim, eğer patlarsam etrafı batıracağım içimde sıktığım kumlarla.

edit: bu götoş buradan beni mi takip ediyor? bir anda yumuşamaya başladı. takdir yazdırmış bana onu söylüyor bıyık altından. takip ediyorsan şunları da bil hala karaktersiz ve omurgasızsın hep de öyle kalacaksın.
  • 2005 senesinde 15 dakikalığına yaptım bunu...

bakü de fuara gitmiştim. dış ticaret müdürüyle ani gelişen bir kavga sonucu istifa ediyorum lan ne halin varsa gör cümlesi ağzımdan çıktı. kravatı rambo gibi kafama bağlayıp ayaklarımı standın üstüne koyup laptoptan metallica one ı açmiş halde istifamın keyfine bakarken telefonum çaldı. baktım eşim arıyor. hissetti galiba diye telefonu açtım...

- naber

-iyilik işte iş güç falan ( ulan dönünce mi söylesem acaba )

- hamileyim bu gün doktora gittim.

- haydaa istifa etmiştim ben.

- geri al

- peki...

telefonu kapattım usulca kafamdaki kravatı boynuma takıp aerosmith dream on şarkısını açtım. müdüre dönüp eşim hamileymiş dedim. tebrik edip konuyu kapadı...

not: 10 sene boyunca lafını yedim durdum hamile olduğumu söyleyince sevinmedin diye...

not 2: 2010 da zirvede bırakıp istifa ettim...
  • "duyduk ki istifa etmeye meyletmişsin, etme."

patrona beyazyakaiddin rumi
  • kredi kartı harcama özetinin mail ile geldiğini görmem ile sonlanan vaka.
  • (bkz: rızkı veren hûdâ'dır kula minnet eylemem) deyip yapası gelir insanın.
  • valla edin tabii, sıradakiler sebeplensin biraz da. şu kriz ortamında nice okumuş işsiz evde esra erol izliyor.
hesabın var mı? giriş yap