şükela:  tümü | bugün
  • boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümü öğretim üyesi.

aynı zamanda university of utah'da doktora öğrencisi, bundan ve renkli kişiliğinden olsa gerek öğrencinin halinden anlar.

dersleri çok eğlenceli geçer, mikro ve makro ekonomi derslerinde anlattıklarını eleştirerek anlatır ve kendi ifadesiyle 'daha kolay eleştirilebildiği' için mankiw okutur. şahsen benim ekonomiye karşı olan tüm ön yargımı kırmış ve bu derslerden zevk almamı sağlamıştır.

sendika.org da güzel yazıları da bulunmakta. (bkz: modern zamanlarda aşk) (bkz: pazartesi sendromu değil kapitalizm)
  • cryptocurrency ve blockchain hakkında çok yüzeysel bilgilere sahip olan, hatta konu hakkında kayda değer hiçbir şey bilmeyen fakat bilmediği şey ile ilgili birgün gazetesinde yazı yazan öğretim üyesi.

https://www.birgun.net/…-nereye-kosuyor-175567.html

nedenlerini uzun bir şekilde yazardım fakat yazmayacağım çünkü bu entrym muhtemelen götümüze girebilir nedeniyle kısa bir süre sonra silinecek. çünkü daha önce uzun uzun yazdığım iki entry de hiçbir şekilde göte girme sebebi olmamasına rağmen, tek bir hakaret içermemesine rağmen silindi. muhtemelen anıl aba'nın sözlükteki tanıdıkları işlerine gelmeyen entryleri sildirmeyi görev edinmişler.

edit: özgür demirtaş ise konuya daha hakim "digital para birimleri ile blockchaini aynı görenler yanılıyor. blockchaini kimse durduramaz. yeni dünya'nın teknolojisi." demiş. (blockchain'e dayanmayan dijital paralar fason demekte, blockchain'e dayananlar değil (fakat bitcoin'in ayrıcalıklı bir yeri var))

https://twitter.com/…rtas/status/908592054489501696
  • kaleme aldığı konu hakkında yerden göğe doğru tespitlerde bulunmuş bir kişi. sağduyu
  • kendisi liseden tanırım. oldukça vasat bir zeka sahibi, ama ön plana çıkmak için en yakın arkadaşına çelme takmaktan çekinmeyecek biridir.
  • bilmediği konularda ahkam kesen, kimin torpiliyle birgün de bir kaç yazısının yayınlandığını merak ettiğim eski üniversite arkadaşımdır.
  • kendisinin seveni olduğu kadar üstteki entrylerden gördüğünüz gibi sevmeyeni de vardır. bu da aslında onun doğru yolda olduğunu gösterir ki herkesin sevdiği adamdan her zaman kuşku duyarım zaten. farklı ve radikal fikirlere sahip insanlara ülkemizin tahammülü olmadığından arkasından sallayan insanların olması da normaldir.

tanım: yazılarını severek takip ettiğim alçak gönüllü akademisyen.
  • birgün gaztesinde elon musk’a sağlam giydirmiş köşe yazarı, kendisini bu yazıyla tanıdım, gerçekten çok araştırmadan, varsayımlarla yazdığı belli. ama bir ekonomici olarak bu adama ponzici demek de yani, ilginç.. dikkat çekmek istiyorsa işe yaradı. ilgili yazı