• icra ettikleri dub+etnik soslu downtempo müzikle güzel işlere imza atmış eski bir macar grup. sesi soluğu çıkmıyo nicedir.
 • macar underground müziğinin en şa-şa-şahane müzik grubu.

  hemen hemen 15 senedir, doğu avrupa'nin oynak çingen müziğinin gölgesinde kalmış tınılarını dünyaya yaymak dışında daha birçok kutsal işlere imza atıyorlar. acid ve etnik müzik birleşiyor, elektronik öğeler ekleniyor, szilvia bognar vokalleriyle dinleyenler kendilerinden geçiriyor. 21. yüzyılın müzik temellerini atıyorlar benzer bir çok sanatçıyla beraber.

  anima001(94) , shalom(95), hungarian astronaut(96), anima(97), közel a szerelemhez(99), gipsy sound clash(2000), aquanistan(2003) ve we strike(2006) diye sekiz adet stüdyo albümleri var. her albümün ayrı bir güzelliği var ama grubu iyi tanımak için eski albümleri önerilir. özellikle aquanistan ve we strike, ingilizce vokaller ve daha az garip melodilerle sıyrılamıyor benzeri albümlerden.

  dinleyin, dinlettirin. en azından yonderbooooooooooi diye ortalıkta dolaşanlar bir dinlesin.
 • 1993'te macaristan'da kurulmus dub, reggea, electronic, goa, trip hop, hip hop gibi turleri harmanlamis ilginc grup. last fm'den ucretsiz verilen "more fire" adli sarkilarini dinledikten sonra baska neler yapmislar bakalim diye arastirmaya basladim, velhasil kelam degisik bir grup, macaristan gibi bir ulkeden boyle bir grup cikmasi da ayri bir enteresan, gerci ozora gibi bir festival duzenleniyorsa bu ulkeden boyle seyler cikmasi normal gibi

  bu video klibi: http://www.youtube.com/watch?v=-m-mlquqdvq
  bu da orijinalinden daha guzel "rework"u:
 • yıllar önce last fm sayesinde more fire adlı dehşet şarkılarıyla keşfettiğim grup. nette benim ilk keşfettiğim "20 basses rework" versiyonu yok bu şarkının, orjinalinden çok daha güzeldir. macaristan'dan böyle enteresan bir grup çıkması insanı şaşırtıyor, o kadar çok müzik türü iç içe geçmiş ki, ve hiç de iğreti durmuyor, zorlama değil yani, ilginç olsun diye yapmamışlar, öyle gerekiyor ve denge gayet güzel

  hele ki muezzın in party şarkıları, acayip bir şey lan!
hesabın var mı? giriş yap