şükela:  tümü | bugün
  • exilium games'in piyasaya sunduğu; path of exile'a çok benzeyen biraz da karanlık atmosferiyle diablo ii'yi andıran mobil oyun. iki gündür oynuyorum oldukça zevkli. üç tane class var: mage, warrior, hunter.

mage bildiğiniz gibi büyücü, cold ve fire skilleri var, teleport olabiliyor, oynadığım class bu.

warrior; fiziksel vuruyor ve aura büyülerine sahip; paladin yani.

hunter dediğim de archery üzerine yoğunlaşan bir karakter, amazon benzeri.

oyun da skill tree diablo 2'nin skill sistemini andırıyor. ancak mage olsan bile warrior ya da hunter skillerini de kullanabiliyorsunuz. ancak kullanabileceğiniz itemlere göre özellikleriniz uygun olmak zorunda ; atıyorum ağır bir helm takacaksanız str 20 olmak zorunda gibi.

bununla beraber item farmlama üzerine kurulmuş oyunumuz tüm hack n slash oyunlarda olduğu gibi...

gem yükseltme, itemleri bir üst tier'e aktarma gibi şeyler de mevcut. diablo immortal'ı beklerken mobil hack n slash oyunu sevenler için iyi bir alternatif olabileceği kanaatindeyim.

ha bir de 1,99 usd karşılığında pet alabiliyorsunuz. yanınızda geziyor, altın topluyor. (topladığını daha hiç görmedim)

edit: pet altın toplamıyormuş, dungeonlar içindeyken town'a dönmeden item satmaya ve identify etmeye yarıyor. bu arada ilk reincarnation'ı bitirdim, ikincisine geçtim .10 tane reincarnation (zorluk seviyesi var) magistra denen moblar çıkıyor. aynı nephalem rift gibi dungeonlar için anahtar veriyor. o dungeon'ı başarıyla bitirince bir sonraki seviyede dungeon anahtarı düşüyor.

indirmek için

google play
  • bluestack üzerinden oynanabilen ancak google play senkronizasyonunda sıçan oyun. dün baya bir yayın yaparak oynadım. twitch linkini de bırakırım buraya.
    senkronizasyonda sıçtığı için 3 saat = 10 lvl kaybı yaşadım telefona geçince, akşama düzeltmenin bir yoluna bakacağım.

https://www.twitch.tv/videos/549464495

edit: şimdi oyunun resmi forumuna da yazdım. daha önce de yazanlar olmuş aynı sıkıntıyla ilgili . kimse sikine takmamış. telefondan devam o zaman yapacak bir şey yok.
  • yeni patch bugün google play'e geliyor. bakalım ne gibi upgrade'ler yapmışlar.

yeni özellikler;

-tier 5 itemler eklenmiş
    -yeni itemler; enchantments
    -yeni item; demon's finger / soket ekler
    -yeni item; legendary dungeon anahtarları
    -yeni item; pyrite / epic item upgrade'leri için kullanılır.
    -yeni gem seviyesi ; divine
    -yeni görev; three brothers
    -yeni oyun modu; arena
    -yeni para birimi ; oboli / arena'dan elde ediliyor
    -yeni yaratık ; mimic
    -familiar yani yardımcı petler farklı güçlere sahip auralara sahip
    -cabalite denen upgrade itemi artık upgrade ve recycle esnasında yarısını geri verecek
    -yeni dinamik eğitim modu
    -yeni ödül sistemi; şans çarkı

geliştirme ve fix'ler

-boss drop item kalitesi geliştirildi.
    -arabeth isimli boss'un hareket hızı düşürüldü.
    -teleport ve charge skillerinin kullanımı esnasında donma bug'ı giderildi.
    -shrine'lar için yeni belirteç ve güçler
    -artık gem'ler ile item upgrade mümkün değil.
    -ikonlar artık tam ekran haritada görünüyor.
    -grafik düzenleme ve yeniden düzeltmeler.
    -minör ayarlama ve bug-fixler.

heyecanla bekliyorum. özellikle arena modu çok keyifli olacak; ve oyunu tek düzelikten kurtaracak gibi geliyor.