şükela:  tümü | bugün
 • peygamber olunmasa bile sabrina sahip olunmasi gereken sanat.daha da yazacam bir gun amma, ne zaman bilmiyorum.
 • animatorun bir olayi anlatmak icin yaptigi hareketler. bunun bir de bilgisayarda yapilani vardir ki bunda olay, çizilen karakterin yaptigi hareketlerle gosterilir.
 • (bkz: sozlukte ssg sorunsali) ve bir takim catismalar nedeniyle sonunda elle tutulur hicbir info bulamadigimiz entry
 • (bkz: canlandirma)
 • tatil mekan/belde/köy/kasabalarında, genellikle yabancı turistleri eğlendirmeye yönelik olan ve 3-5 kişilik bir topluluk tarafından gün boyu belirli atraksiyonlarla sergilenen maymunlukların toplamına verilen ad..
 • sinemanin bir türü olarak gözükse de kelime anlamı olarak bakıldığında sinema animasyonun bir türüdür.
  lakin animasyon animate kökünden gelmektedir.
  animate ise "canlandırmak, hayat vermek" demektir.
  sinema resimlere hayat vermek değil midir?

  ek: http://dictionary.reference.com/search?q=animate 'de yazdığına göre, animate latince "animare"(ruh) kelimesinden gelmekte imiş.
 • içine birkez girdiğinde çıkamadığın,kopamadığın sanat dalı. türkiyedeki içler acısı algıya rağmen yapmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız meslek.
  genel olarak 2b ve 3b şeklinde sınıflandırılabilir. 2b animasyon geleneksel ya da cel animasyon olarak da adlandırılmaktadır. 3b animasyon ise nispeten daha yeni bir dal olup max, maya, lightawe vb. programlar yardımı ile oluşturulan 3b nesnelerin canlandırılması ile oluşturulur. bu programlar canlandırılacak nesnenin, ortamın, ışığın, kameranın yerinin ve daha birsürü bilmemnenin program için de oluşturulabildiği, hareketlendirilebildiği aşmış teknolojik zımbırtılardır. 2b animasyonda ise bu sayılanların hepsinin elle bir güzel çizilmesi gerekmektedir ki daha sanatsal yapan yan da budur kanımca.
  tüm bunlar bir yana her ikisi de (stopmotion ve diğer teknikler de ve hatta bildiğimiz sinema da) temel olarak 2 boyutlu resimlerin ardarda gözümüzün önünden akıtılmasından başka birşey değildir. tamamı insan gözünün saniyede 24 kareden daha azında kesintiyi algılayabilmesi prensibi üzerine kurulmuş ve bir saniyede 24 veya 25 karenin akıtılması üzerine kurulmuş sistemlerdir. geçen karelerin fotoğraf, çizim, 3b model, kukla, çamur vb olması aslında birşey değiştirmemektedir.
 • kısa videoların yanında takdire sayan animasyonlarında bulunabilecegi gusel bi site : http://www.koreus.com/modules/news/
  ayrıca iste budur dedirten kısa pixar animasyonu geri's game izlenmeli...`
hesabın var mı? giriş yap