şükela:  tümü | bugün
  • bana tavsiye edilen hekim için aradığımda muayene ücretlerinin 200 tl olduğunu öğrendiğim, levent'te bir veteriner kliniği.

muayene, sedasyon ve röntgen için 450 tl istediler ki henüz tanı koyma aşamasındayız. tedavi sürecinde ilacıdır, enjeksiyonudur ne fiyat çıkarırlardı artık insaflarına kalmış. ya bir de acil bir durum olsa ve bir ameliyat falan yapmak durumunda olsalar kimbilir artık...

pet sigorta olayına bakıyorsunuz kapsam itibariyle çok yetersiz. daha mütevazi veteriner kliniklerine götürüyorsunuz bu sefer de hekimin tüccar zihniyetli olup olmaması veya bazı durumlarda yetkinlik derecesi gibi sorunlar var. en makul seçenek olarak 50 km uzaklıkta avcılar 'da bulunan istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesi kalıyor.

edit: söz konusu entry ile mevcut durum genel açıdan değerlendirildi. tabii ki bazı semtlerde mahalle aralarında kalmış hayvansever kimliği ön planda ve hatta alanında iyi hekimler vardır ancak ne yazık ki sayıları oldukça az.

mesela geçen yıl kedim bir köpek tarafından ciddi şekilde saldırıya uğradı. en yakınımızda bulunan ve rutin aşılarını yapan mütevazi dediğim türden bir klinikte ameliyat, klinik içinde birkaç gün müşahade altında tutulması gibi ilk müdahale vs masrafı olarak 1000tl gibi hesap çıkarıldı. başka bir arkadaşımın kedisi 3.kattan düştü, ameliyat oldu, yoğun bakımda kaldı daha az ödedi sahibi oldukça hayvansever olan başka mütevazi bir klinikte. kedim iyileştikten sonra bu kez farklı başka bir mütevazi klinikte bir kadın veteriner kedimden korkmuş, rutin aşısını yapamamıştı yani bu kadar amatördü işte.

sonuç olarak dengesi olmayan, standartı olmayan bir durum var ortada ve tabii okuduğunu anlama yeteneği vasat, sırf can sıkıntısını gidermek için bilmediği konularda boş muhalefet edenler.
  • daha mütevazi kliniklerin tüccar zihniyette olmasından endişe edilip söz konusu kliniğin de tüccar zihniyetli olduğuna atıfta bulunulmuş. tutarsız.

söz konusu klinik ücret, hizmet gibi konularda elbette ki eleştirilebilir yalnız tutarlı olmak kaydıyla.

not: veteriner değilim. hayvan beslemiyorum ve veteriner bir tanıdığım bile yok.