şükela:  tümü | bugün
 • taksicilerin ibb'ye yönelik tehdidi... tabii tepki gösterilen devlete ait olsa da cehape zihniyetinin yönettiği ibb olunca yeni şafak gazetesi de bunu rahatlıkla vermiş. bu akşam da ahaber'den imamoğlu'nun millete huzur vermediğine dair haber bekliyorum!! tabii ki bu tehditleri de anlayışla karşılayıp aynen verecektir.

  istanbul'u kilitlerlermiş... yaşatmazlarmış..

  "ibb başkanı ekrem imamoğlu'nun istanbul büyükşehir belediyesi olarak 5 bin taksiyi kiraya vereceklerini açıklamasının ardından taksi plaka fiyatlarında düşüş yaşandı. cuma gününden önce 2 milyon 200 bin tl civarında olan plaka fiyatları bugün 2 milyon tl dolayına indi. bağcılar oto center'daki galericiler taksi piyasasında bir kargaşa yaşandığını söyledi. firma sahibi gürsoy atlı, "yani şu an her şey hazırlansa da esnaf bunun yürütmesini durdurur. esnaf eski esnaf değil. anında istanbul'u kilitler. kimse plakasını satmasın" şeklinde konuştu."

  https://www.yenisafak.com/…nbulu-kilitleriz-3545158

  not: haber "istanbullular dakikalarca otobüs beklediler" diye haber yapan ve imamoğlu'nu düşman bellemiş dha tarafından yapılmış. şaşırmadım. dha gerçekten imamoğlu'na terörist muamelesi ypaıoyr. korkunç haberlere imza atıorlar.

  bu arada taksicilerin söylemini okudunuz mu? "esnaf eski esnaf değil"... yani alenen tehdit var. bakalım tügva'cıların bir numaralı düşmanı imamson ne yapacak?
 • (bkz: sarı terör)

  edit: bazı arkadaşlar çok alınmış terör benzetmesine. yaptıkları beyana göre bu terör değilde nedir ?kimse ekmek parası edebiyatı da yapmasın lütfen. onuru ile ekmek parası kazanana kimsenin edecek bir lafı yoktur.

  benim istanbul'da taksici denilince aklıma gelenler

  - taksisine binen müşterisine bok muamelesi yapan ağır ! abiler
  - hele yabancı olduğunuzu anlar ise sizi istanbulu tura çıkaran taksiciler
  - gideceğiniz kısa mesafeyi söylediğiniz zaman suratınıza küfür eder gibi bakan bok suratlılar
  - yanınızda bir karşı cins var ise ve bu arkadaş kaza ile biraz serbest! giyinmiş ise dikiz aynasını siktiğimin taksicileri

  büdüt: tükenmez adam'ın uyarısı ile

  - atatürk havalimanı saldırısındaki yaptıklarını da hiçbir türk vatandaşı unutmamıştır sanırım.

  gördüğünüz üzere aklımıza güzel hiçbir şey gelmiyor. pandemi sürecinde kan ağladıkları zaman da bir tek bu meslek grubuna içimden acıma duygusu gelmemişti her nedense.

  işte sırf bu yüzdendir ki ekrem başkan aklındaki projeyi hayata geçirmelidir. geçirmelidir ki doğal seleksiyon başlasın. hayata geçirmelidir ki burada bir kısım kırmızı götlü ekşicinin savunduğu ekmek parası peşinde olan emekçiler ayrılıp dağ ayısı kıvamında olanlar elimine olsun.
 • kamuyu tehdit etmek fetö yöntemidir, acilen gereken gözaltı işlemi ve devamında adaletin karşısına çıkartılmalılar.
 • yavaş kilitleyin saçınız başınız dağılmasın
 • "ama onlar ekmeğinin peşinde, aralarında iyi olanlar da var"cıların az sonra damlayacağı başlıktır.
 • (bkz: malum çocuğu taksici)

  biz çeteyiz diye anıran insanların söylemi. kemalist çete diye bok sıçanlar görsün çete nasıl olur.
 • taksiler kaldırılsın. yetti artık bu taksicilerin sürekli işine gelmeyen şeyleri tehdit etmesinden.
 • bunlar hala eskiden olduğu gibi istedikleri kadar at koşturabileceğini zannediyor ama yanılıyorlar.

  her taksici için genelleme yapmıyorum ancak birçoğu maganda, şehir eşkıyası tipler. canı istemez müşteriyi almaz, müşterinin gitmek istediği yeri beğenmez gitmez, yabancı birini buldu mu dolaştıra dolaştıra taksimetreyi şişirip paralarını alır daha neler neler. bunlar uber’i de kovdurtarak kendi içlerinde tekelleşmiş hale geldiler ve herkes bizim istediğimizi yapmaya mecbur diye düşünüp mafya gibi belediyeler dahil istediğini tehdit edebilmeye muktedir görüyorlar kendilerini. ama az kaldı sizin de defteriniz dürülecek.
 • "kilitlemezseniz adam değilsiniz" denecek demeç.

  kilitleyin de ne kadar şerefli, ne kadar namuslu, ne kadar da ponçik olduğunuzu sadece istanbul değil bütün ülke görsün.

  hadi lan. hadi nolur.
 • açık açık devleti tehdit ediyorlar. kimsiniz siz ya? devlet iki oy, iki rant için bu tiplere boyun mu eğecek? şu sarı taksi sistemi çat diye yasaklansa keşke. uber'li muhteşem günlerimize geri dönsek.
691 entry daha