şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu insanlar benim gibi uyku dedigimiz surece dalmakta zorlanan varliklar icin nasil bir kiskanclik kaynagidir anlatilamaz . karde$inizin bu kategoriye girmesi insani tek ba$ina yeterince irrite edebilecek bir $eyken, yakin arkada$larinizin da boyle olmasi insani iyice cileden cikartir . mesela o gun arkada$iniz sizde kalacaktir, yataklar do$ekler ayarlanir ve tam $oyle guzel yatak muhabbetine ba$lanacakken $u durum ya$anir:

  - olm $u car$afi serip de yatsana ne u$engec adamsin
  - ya tamam napayim uykum geldi zaten bi dur
  - eheh olm o kiz da ne guzeldi ya
  - ...
  - olm uyumadin dimi ?
  - ...
  - lan ?
  - ...
  - %&@$!

  bunun en sinir edici ba$ka bir hali de yine topluca gidilen uzun yolculuklarda olur . siz kendi kendinize ooh neyse tek ba$ima degilim, dersiniz, kankalarla muhabbette cag atlariz uzun saatlerde, dersiniz ama kankalar max. 1-1.5 saat takilip otobusun karanligina gomulurler . siz de erkenden bitirip uzulmemek icin kisa kisa okudugunuz dragonlance chronicles'in 2. kitabina abanirsiniz o hizla .

  bir kiz arkada$in boyle olmasi durumundan ise bahsetmek istemiyorum ki, ki$i kendini sozlukte ba$liktan ba$liga sekerken bulur, onu biliyorum, onu diyorum sadece .
 • bu kisiler takdire $ayan kisiler olup bu kisilerin uykudan uyanma hızlari da (adam gözünü acar acmaz yataktan zıplayıp kıyafetini giyip evden çıkma potansiyeline sahiptir) uykuya dalma hizlarina belli ölçüde bir parallellik arzeder.
 • yataga girip de, saatlerce uyuyamama potansiyeline sahip insanlar tarafindan kiskanilanlar.
 • cok onemli birsey anlatirken sizi takmayip uyuyan insalardir bunlar.
 • öncelikle, bu tür insanlar kötü kimseler değillerdir. onlar istemezler mi ki kankalarıyla gece saatler boyu muhabbet etsinler ya da biri önemli bir sey anlatırken onu dinlesinler? yatay pozisyona geçer geçmez hipnotize olmuş gibi göz kapakları kapanır, kimi durumlarda yatay pozisyona geçmelerine dahi gerek yoktur.. uyku öncesi rehavet halini diğer insanlara göre daha kısa yaşadıkları söylenebilir, bu hali sürekli yaşıyorlar demek abesle iştigaldir. sanılanın aksine, uykudan uyanma hızları da uyuma hızlarına paralel olmayabilir. uyanma hızı, o kimsenin tembellik, miskinlik ve bezginlik katsayısıyla doğru orantılıdır, yoksa uyuma hızıyla değil..
 • gümüşsuyu'ndan şehirlerarası otobüse binip köprüyü* geçtiğini farkedemeden uyuyakalan insan modelidir bunlar.
 • bir¢ok kez inecegi duragi ka¢irip sondurakta $oforun; "$$$$ttt...huoooppp! sondurak karde$iiaaeemmm!" nidalariyla uyanip haddinden fazla yol parasi odemek zorunda kalan yari uyurgezer.
 • unutacak cok seyleri olanlar... bir tur etki-tepki meselesidir. sorunlardan kacma, gercekle yuzlesmek istememe seklinde de yorumlanabilir.
  ama biz* sabahlara kadar uyku(m)suzuz ve her seye hazirlikliyiz evelallah!.. (bkz: gelen vurdu giden vurdu)
 • çok yorulan insanlardır, 'yastık gördüğünde horlamaya başlayan insanlar' kategorisi altında incelenir bunlar.
 • gittikleri misafirlikte "çocuğu uyutup geleyim" diyen tiplerdir, bunlar uyur çocuk uyumaz.