şükela:  tümü | bugün soru sor
55 entry daha
 • 45 saniye içerisinde uyuyabileceğimi söyleyip ve gerçekten de* bunu başararak sanırım içlerinden biri olduğum insan grubudur. hatta olayı da anlatayım da tam olsun.
  bir arkadaşın evine misafir olarak gidilmiştir. bu arkadaş biraz bunalım takılmakta, hafiten çalan müzik eşliğinde sigara üstüne sigara içmektedir. ortamın ve bastıran uykunun ağırlığından son bir çabayla arkadaşa "kızım 45 saniye içerisinde ya bir konu açarsın konuşmak için ya da uyurum" tehditi savrulmuştur. sonrasını ancak arkadaştan öğrenebildim. yaklaşık 30 saniye sonra radyonun sesini açmak için ayağa kalkılır
  a- 45 saniye derken ciddi miydin??
  b- ...
  a- oha
  b- ...
  a- yuhhh
  b- ...
 • yataga yatıp saatlerce saga sola donen,gozune uyku girmeyen,kalkıp bir sigara yakan,yetmeyip birde alkol alan,uyuyamadıgından gecenin bi saati evin icerisinde mal mal dolanan ve bu sebepten oturu huzursuz olan tiplerin sevmeyecekleri insanlardır..
 • aynı zamanda kahve, çay gibi uyku düşmanı gıdalara karşı da bağışıklığı olan ve uykuya zor dalmanın yanısıra gece boyunca zırt pırt uyanan insanlarca da kıskançlık duyulan gruba dahil kişilerdir.
 • yatarak televizyon izlemek denilen seyden bi haber olan insanlardir, bazilari annemdir..

  - anne bak bu filmde george clooney varmis..
  - ...
  - oha jenerikte mi uyur bi insan be..
 • (bkz: doktorlar)

  meslek hayatlarından önce uykusuzluk çekseler dahi özellikle nöbete başladıkları andan itibaren yer ve zman gözetmeden fırsatını bulur bulmaz uyuyabilirler.ne zaman hasta için uyandırılacaklarını da bilmediklerinden maksimum fayda için uykuya dalmaları 30 saniye bile surmez.basi yastiga degmeden uyumak da denebilir buna.

  beynine bir kere hava degmeye gorsun-bir beyin cerrahının anılarında kıdemli asistan yazara şu öğütte bulunur.

  oturabiliyorsan ayakta durma
  yatabiliyorsan oturma.
459 entry daha