şükela:  tümü | bugün
 • taze bir gelişme.

  http://www.birgun.net/…nut-izni-verildi-170203.html

  --- alıntı ---

  ankara büyükşehir belediye meclisi’nin ‘anıtkabir koruma amaçlı imar planı’ değişikliklerine ilişkin meclis kararının planları 1 yıl sonra askıya çıktı. duvar'da yer alan habere göre, plan değişikliğine tepki gösteren mimarlar odası ankara şube başkanı tezcan karakuş candan, “yapılan değişiklikle daha önceki planlarda şahsa ait alanların kamulaştırılarak anıtkabir alanıyla birleştirilmesi hükmü ortadan kaldırılmış, anıtkabir’e katılması gereken bu alanın konut alanı olarak kullanılması kararı getirilmiştir.

  yine anıtkabir muhafız bölüğü’nün bulunduğu 37 bin 960 metrekarelik alanın da yıkılıp yeniden yapılması durumunda 0.3 emsal 12.50 yüksekliğinde yaklaşık 12 bin metrekarelik yapılaşma öngörülmüştür. ayrıca, anıtkabir tarihi sit alanı kaip’te park alanı olarak gösterilen yer askeri alan olarak belirlenerek yapılaşmayla karşı karşıya bırakılmıştır. plan, plan yapma tekniği açısından şeffaf değil, meclis kararındaki ‘c’ alanı planda gösterilmemiş” dedi.

  ‘hedef anıtkabir’

  “anıtkabir alanı ne bir kışla ne de sağından solundan alanı daraltılarak, konut olarak kullanılması öngörülen bir alandır” diyen mimarlar odası ankara şube başkanı tezcan karakuş candan şu eleştirilerde bulundu: “bu plan değişikliği cumhuriyet dönemiyle hesaplaşan ve bunu mekana yansıtarak, bir gecede iller bankası’nı, marmara köşkü’nü, baraj gazinosu’nu, su süzgeci’ni, yani cumhuriyet ideolojisinin temsil mekanlarını yıkan bakış açısının, bir çok yıkımı daha gerçekleştirdikten sonra anıtkabir’e yöneleceğinin adımlarıdır. koruma kurulunun bu uygulamaya izin veren kararıyla birlikte plan değişikliğini yargıya taşıyacağız. kamuoyunu bu süreçte duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

  --- alıntı ---
 • kutsal topraklar olmadığına göre olabilir. sanki çevresinde hiç apartman yok. baraj gazinosu da cumhuriyetin temel değerlerindenmiş. aydınlandık.

  edit: yalan haber olduğu apaçık ortaya çıktı. bundan sonra böyle provokatör haberlere inanıp gaza gelmeyin.
 • atatürk'e ve atatürk'ün hatırasına ait ne varsa ayaklar altına alınma dönemi bu dönem. devir atatürk ve cumhuriyet düşmanlarının devri. içlerindeki kin ve nefreti kusuyorlar. her işlerinde bu kin ve nefret apaçık görülebilmektedir.
  kendi atatürklerini de oluşturdular ki ite kaka, ezikliklerini gidermiş oldular. oysa atatürk vatandaş ayrımı yapmadan tüm türkiye'nin varlığı için mücadele etmişti. nedense mevcutta iktidarı elinde bulunduranlar bir türlü hazmedemediler türkiye cumhuriyeti'ni.
  gün elbet doğacak, karanlıklar elbet son bulacak, türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. içte ve dışta tüm cumhuriyet düşmanlarına rağmen hem de...
  not: yazım ve noktalama yanlışları düzeltildi.
 • atatürk türkiye'sinin kalıntılarını yok etme çabasından başka birşey değildir.

  bilinçli ve sistematik şekilde yapılan bu eylemler padişahın kendi rejimini ilan ederken eski ayak bağlarının (bu onun düşüncesi) kendi ayağına dolanmasını istememekte.
 • atatürkten bu kadar nefret etmek neden ya?bu adama duyduğunuz bu kin neden ya?bu korku neden ya?

  işte bu cevapları düşündükçe kuduracaksınız sayın çomarlar çünkü geliyoruz geri ve korktuklarınızdan daha da korkacaksınız.
 • adamların kafası sadece beton dökmeye çalışıyor. beton dökelim, dönüştürelim, yenileyelim. hadi ordan be! ekonominin çarkını çeviren iki şey ;

  vergiler
  inşaat(beton)

  bir de bu aklı selimler atatürk'le beton kemal kemal diye dalga geçerler.
 • aktrollerin sanki kutsal topraklarını da şantiyeye çevirmemişler gibi "kutsal toprak değil ya" diye savunmaya çalıştığı şey.
  http://mrkalem.com/…8134a4e54902b9cb27f0f110551.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/bud7kpfiuaa9nus.jpg

  lan allahsızlar sizin için inşaattan, betondan, ranttan, paradan daha kutsal bir şey mi var?
  resmen betondan putlarınıza tapıyorsunuz.
 • gençliğe hitabenin;

  ''hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.'' kısmına geldik sanırım.

  bu arada gençlik biz oluyoruz.
 • bak bak aktrollere bak, koşmuşlar hemen. beştepe'deki saray'ın yanına bırak imar iznini polis kontrolü olmadan kuş uçurtulmasına izin vermezler ama konu anıtkabir olunca zaten çevresi apartman dolu. işte bu yüzden adalet, her yerde, herkese, her inanca adalet.