şükela:  tümü | bugün
 • tartışılan olaydır. mozole yakınına, kafeteryanın karşısına yapılmış.

  benim fikrim saygısızlık olduğu yönünde. kimse çocuğunu ata'nın mezarına eğlensin diye götürmüyor.
 • kabiryum avm

  biz bu girişimi yıllar önce gördük, bilerek arada bu tarz haberler fısıltılar paylaşılıyor, nabız ölçülüyor. nabız ölçmek isteyenler için anıtkabir rekor kırdı

  ne kadar denerseniz o kadar bağlanıyoruz, uğraşma!

  edit: yahu gerçekten çocuklar düşünülerek yapıldığına inanıyor musunuz bunu? ciddi ciddi inanıyor musunuz?

  ziyaretçi sayıları;

  ocak: 194.890
  şubat : 232.102
  mart: 209.841
  nisan : 373.390
  mayıs: 675.516
  haziran : 210.183
  temmuz: 240.033
  ağustos: 569.559
  kaynak

  şimdi her ay bu kadar ziyaretçi için gerçekten bu park mı yapıldı? bu kadar şeyi saf olmakla izah edemezsiniz, kandırıldık diyemezsiniz haberiniz olsun.

  edit 2: yanlış anlaşılma olmuş, "bu park" diye bahsetme sebebim bu kadar kişinin olası yüzlerce çocuğu için sokaklarda bile daha kalitelisini bulabileceğimiz dandik plastik park olması yapılan yapının.

  anıt ruhuna uyan, daha kaliteli bir park bu işin uzmanlarına da sorularak yapılmıyorsa bunda art niyet aramak zorundayız.

  edit 3: yahu tatilde ziyaretçi çoğaldı yazan var. şaka mısınız? tsk verileri 2015 yılını yıllık, 2016 yılını aylık veriyor fakat az biraz olaydan haberdar olan bilir ki anıtkabir özel günlerde daha çok ziyaretçi alır. bu da 23 nisan. 19 mayıs, 30 ağustos, 29 ekim, 10 kasım gibi günlerdir. zaten rekor da 10 kasım'da kırılmış hala ağustosta daha çok gitmiş hava güzel diye diyen var.
 • anıtın mimarisiyle de alakası olmayan parktır. en azından biraz daha uygun renkler falan bulunabilirdi. absürd olmuş.
 • ilk gördüğümde fotomontaj sandığım durumdur. gerçekmiş ya la?
 • ben saygısızlık olarak değerlendirmiyorum, atatürk'e sorabilseydik eminim yanıbaşında çocukların oynamasına çok sevinirdi.
  edit: çözüm önerisi buldum ; plastik oyun parkını söküp yerine şöyle ahşap bir park kurulsun. foto
  sanki daha şık durur.
 • atatürk yaşasaydı destek vereceği bir proje olurdu anıtkabir'e en çok gitmesi gereken bireylerdendir çocuklar.
 • aptallıktır. oraya gelirken herkesin amacı belli..görmek için gelen var , anmak için gelen var ama çocuk oynatmak için gelen ..şüpheli...
 • çocuklara dünyadaki tek bayramı hediye eden, vatanını bir çocuğun annesini sevdiği gibi seven atatürk'ün yaşasa idi şu ülkede ölümünden sonra yapılanlar içerisinde tek onay vereceği icraattır. eleştirilecek nokta aranıyorsa uygun bir yerde ve daha geniş bir rekreasyon yerine 3.ncü sınıf uyduruk plastik malzemeye odaklanılması daha uygun olur.

  tanım: geç kalmış uygulama.

  edit:
  http://2.bp.blogspot.com/…ji ataturk album uyku.jpg
  siz çocuklara fırsat verin, onlar temiz kalpleri ile kimi seveceklerini zaten bilirler.

  edit2:
  hayatı tabularla ve karanlıkla mücadele ile geçmiş, bu topraklarda gerçek anlamı ile demokrasinin temellerini atmış bir aydınlanma savaşçısının, kendisini savunduğunu iddia edenler tarafından dini ve otoriter tabular üzerinden savunulmasını ve tabulaştırılmasını hayretle izliyorum. ülkenin bu hale gelmesine şaşmamalı atatürk'ü savunduğunu iddia edenlerin atatürk hakkında ne bilgileri ne de fikirleri var. karşı kampta olmamak için bu kampta duruyorlar.

  yarın ab'nin xyz123 regülasyonu gereği belirli m2 üzerindeki tüm müzelerde personel ve ziyaretçiler için zorunlu olarak çocuk parkı yapılacak denilse, herkes erasmus hatıralarından, yurtdışı tatilindeki müze ziyaretlerinden dem vurup, islam'da zaten bizdeki anlamı ile mezarlık yoktur deyip, o güne kadar park yapılmamasının ne kadar yanlış bir hareket olduğunu ifade ederdi muhtemelen. çıt çıkmazdı. samimiyet seviyeniz de bu.
 • dincilerin art niyetliliğini bir tarafa bırakırsak eminim yaşasaydı karşı çıkmazdı diye düşündüğüm olay. çocukları bu kadar seven, geleceği onlarda gören ve dünyada örneği olmayan bir şekilde onlara bayram hediye eden büyük bir insandan bahsediyoruz.
 • çocukları her ne sebeple bile olsun atatürk'e yaklaştırmak iyidir.