şükela:  tümü | bugün
  • butceden herhangi bir paya ihtiyaci olmayandir.

o payi da saraya aktarsinlar. biz son nefesimize kadar bakar, tamir eder, temizler, nobet tutariz !

edit : baslik basa kalmis. ibnenin evladi kacmis
  • ne kadar pay aktarılıyorsa şahsım adına düşen pay helali hoş olsun.
    diyanete ve trt'ye ayrılan da haram zıkkım olsun.
  • neyse parası birleşip veririz. onun bize verdiklerinin yanında hiçtir.
    diğer taraftan binlerce kişi hergün ziyarete gidiyor ve mutlaka oradan hediyelik eşya alıyordur. lafını bile edemezler...
  • açıklanmalı ve diyanet bütçesine olan oranı hesaplanmalıdır.
  • vergi kaçakçılarına dert olan oran. bak yüreğin varsa; milletten çalana hesap sor, millette hakkını verene değil.
  • bre şerefsiz. babandan sana bir köhne ev, 10 dönüm çorak arazi kalınca mezarını mermerden yapar, her gün dua edersinde. sana koca bir vatan bırakan adama saygıdan yapılan anıtın masrafı mı gözüne batar.
  • yapacağın kıyasa sokayım dedirten başlık. rte atatürk'ün bu vatana yaptığı hizmetin binde birini yapsın, isterse kendine anıt mezar olarak piramit yaptısın önemli değil.
  • vereyim abone no mu faturayı bana yazsınlar!
  • ne kadar olursa olsun saygı duyulması gereken masraflardır. kimilerinin zoruna gitse de bu ülkenin kurucusu o arkadaşlar. abartıya kaçılmadığı sürece her türlü masrafı helali hoş olsun. nitekim defalarca giden bir insan olarak abartılı bir şey de gözüme çarpmadı.

edit: ayrıca üstteki yazarın entrysine karşılık alttaki yazarın kullandığı bir gibi nefret dilinin uygun olduğunu düşünmüyorum. nitekim biz hoşgörüyü ondan öğrendik. hoşgörü dili ile düşüncelerimizi aktarmak daha uygun diye düşünüyorum.

edit2: alttaki yazarın entrysi uçmuş. yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim.
  • yukarıda ki bir arkadaşında dediği gibi, saraydan, ankaparktan, afyondaki havaalanından, yeni istanbul havaalanında yaşanan gecikmelerden, yada diyanetin giderlerinden çok değildir heralde..