9 entry daha
  • ne kadar olursa olsun saygı duyulması gereken masraflardır. kimilerinin zoruna gitse de bu ülkenin kurucusu o arkadaşlar. abartıya kaçılmadığı sürece her türlü masrafı helali hoş olsun. nitekim defalarca giden bir insan olarak abartılı bir şey de gözüme çarpmadı.

edit: ayrıca üstteki yazarın entrysine karşılık alttaki yazarın kullandığı bir gibi nefret dilinin uygun olduğunu düşünmüyorum. nitekim biz hoşgörüyü ondan öğrendik. hoşgörü dili ile düşüncelerimizi aktarmak daha uygun diye düşünüyorum.

edit2: alttaki yazarın entrysi uçmuş. yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim.
  • yukarıda ki bir arkadaşında dediği gibi, saraydan, ankaparktan, afyondaki havaalanından, yeni istanbul havaalanında yaşanan gecikmelerden, yada diyanetin giderlerinden çok değildir heralde..
  • orada sadece ataturk'un hatirasi yok, asagidaki muzeyi gezmeden gectiyseniz bu mantikta takilir kalirsiniz fakat muzeyi gezdiyseniz canakkale ve anadolu'da ulkenin kurtulusu adina savasmis ve emek vermis milyonlarin hatiralarini da gorebilirsiniz. orasi sadece ataturk'un yattigi bir yer degil, savasta hayatini kaybetmis binlerce insanin da hatiralarinin yattigi yerdir, bir milletin hafizasidir.

asagilamayin hemen oyle.
  • sağcı solcu farketmez alayınızın kafası çalışmıyor. oldu amk kimse bi şey sormasın, merak etmesin. memlekette birilerinin “kutsal”ı olmayan bi sik yok zaten. onu soran budur bunu soran şudur hatta bende aktrollüm zaten.
  • bi maybach parası değildir.
  • başlığı açan trollük yapmadan derdini usulüne göre anlatmış. buna benzer başlıkları engellenmeyi hakeden bir trol yerine bu suserın açması daha hayırlı.

konu bence de hassas ama madem ki şeffaf devlet istiyoruz, bu açıklık anıtkabir için de olmalı. zaten masrafları kısalım diyen yok, bilgilendirme amacıyla açıklanmasında mahzur yok. anıtkabir istisna olmamalı. tıpkı sarayın istisna olmaması gerektiği gibi.

aksi halde bugün eleştirdiğimiz yöneticilerden ne farkımız kalır?

tanım: açıklanmasında mahzur olmayan miktar veya orandır.
  • arapları ilgilendirmeyen mevzudur.orda yatan türklerin kurtarıcısıdır.bizde fazlasıyla vergi olarak veriyoruz karşılığını.
  • aksarayın günlük, aylık, yıllık, giderlerini öğrenmek istiyorum. makam odalarına özel banyo tuvalet yaptıranların bunu hangi keyfiyetle yaptıklarını öğrenmek istiyorum.
    bir vatandaş olarak.
  • ben şahsım adına söyleyebilirim bağış sistemi ile her ay düzenli bağış yapabilirim ve bunu yapacak milyonlar olduğunu da biliyorum.

peki aynı durum başka kurum ve kuruluşlar içinde geçerli olacak mı?

olacaksa benim için tamamdır...
246 entry daha
hesabın var mı? giriş yap