şükela:  tümü | bugün
  • geçen ortaköy burger kinge giderken önünden geçtim.. kapısındaki tipler bana bakıp, "içeri giremezsin" dediler..
    tam, "ben girerim de siz alabilir misiniz?" diyecektim, vazgeçtim..
  • ortaköy versiyonuna yurtdışından gelen bir arkadaşımızın ısrarlı ricası üzerine gitme gafletinde bulunup kapıdan şu şekilde döndürüldüğümüz mekan;

4 kişi, misafir hariç herkes paspal. kapıda siyahlar içindeki 2 kodamana;
    r*: aa, ehm, biz anjelik biye bi yer arıyodukk?
    k1*: burası?
    r: heh, bulduk, iyi. hadi.
    k1: pardon, yardımcı olabilir miyiz?
    r: ee, içeri gircektik?!
    k2*: öyle olmuyo yalnız, anjelik kartınız var mıydı?
    r: anjelik kartı ney?
    k1: devamlı müsterilerimize verdiğimiz bi kart..
    r: anlamadım, peki biz buraya ilk defa geliyosak, siz bizi içeri almazsanız nasıl edinicez o kartı?
    k2: zamanıleyn arkadaşım.
    c: napıcaz kapınızı mı aşındırıcaz? gelip gidip kapıdan geri mi çevrilcez, nası?
    k1: evet, zamanla.. yardımcı olamicaz üzgünüz.

hmm.. (bkz: bokuna basmış ayı gibi düşünmek)
  • yemege gidilmemesi gereken mekan. olay sirf manzara az biraz da piyasa o da yani reina kroluguna düsmüs, sen anla. ben karnimi doyurayim dedim, hem ac kaldim, hem cok para söküldüm, hem de yedigimin tadini hic begenmedim. doymak icin ek bi kase noodle söylemen gerekiyor, daha neler. belli müsteriler pek bir küstah ama garsonlar daha da küstah. servis ekibinden inciler;

+ patlican havyari nedir? ben havyarli bir sey istemiyorum
    - degil zaten, patlicanin cekirdeklerini yazdik ööööle (bkz: rasim ozan kütahyalı'nın ses tonu)

- kahve ve dondurma almiyor musunuz? e yandakiler söyledi ama!
    + görmüyor musun raki iciyorum, kuruyemis yiyorum, ne kahvesi, ne dondurmasi?

+ bunda vodka yok, bisi yok. alkol koymuyor musunuz siz ickilere?
    - efendim bu tür sikayetlerin olmamasi icin, müsterimize sise actirmalarini tavsiye ediyoruz!

ha bir de müzigin kesilmesi, sahil güvenlik botunun size gecenin bir yarisi spotlari tutmasi gibi kaotik durumlar var.
  • beyaz gömlekli, siyah ceketli ve beyaz mendilli beylerin yatlarla geldiği, varoş kızlarının ayfonları ile fotoğraf çektiği bir garip gece kulübü.
  • bildiğin metrobüs.
  • bugun arkadaşımdan duydugum kadarıyla önünde insanlar amele pazarındaki gibi yığılmış şekilde iceri girmeyi beklerken korumazadeler sen gec, sende, sen gir. siz olmaz kusura bakmayın şeklinde davranıyorlarmış. kapı önünde sosyetik yada eglence hayatına girmeye çalışan karaktersizlerle aynı ulkede yaşadıgımı farkettim. playboyum olm ben yada biz kızkıza cıkıyoruz diyen bu sosyalleşmeyi kalıplara sıkışmak zanneden insanlara hakaret etmek istemiyorum çünkü gözlerinin içine içine bakaraktan aşagılanıyor ama bunun farkında bile degiller. içeri girende dışarı çıktığında anlatacaklarına odaklanıyor zaten dün gece anjelikteydik. yada facebookuna @anjelik yazabilmek icin bu rezilligi cekiyorlar. ben duydum ve deşifre ediyorum artık bunla hava yapmayın bir birayada 30tlde vermeyin, ustelik müzik diyede sertaç ortar yayınlıyorlar.
  • zorla "iç valla süper bişey" diye ikna ettiğimiz ve ilk kez mojito içen arkadaşımızın içkisinden böcek çıkan yerdir bi de. "içkiden böcek mi çıkar ?" diyen olursa, derim ki "içkiye koyduğunuz nane yaprağını yıkamazsınız çıkıyor demek ki."
  • emin adımlarla reina'nın yolundan giden mekan.
  • ilk kez bu akşam gittim ben buraya, sıkış tıkış diildi. çok güzel diildi. çok pahalı bile diildi valla. bi tane celebrity gördüm ya da görmedim emin olamadım. müzik falan da duymadım. tabi bunda saat 21:00'de gitmenin de etkisi olmuş olabilir. gece hayatı kaçta başlıyodu lan?
  • kapısına "dikkat ntv ile aynı gruba aittir. biz sizin cebinizden çalmaya doyamadık, ntv aracılığı ile hayatınızdan çalmaya karar verdik" yazılası mekandır.

gidenlere sözüm size akşam 10 katı fiyatla içiki satan bu adamlar, size alkolik, vatan haini, anarşist denmesine izin verenler yine aynı adamlar.