şükela:  tümü | bugün
  • bana, ankara'da ikea'nin şehrin ortası olarak nitelendiren bir entry'nin reklam olmadığını kimse demesin.
    (bkz: reklamlar)
  • ankara'da açılan bir grossmarket.

tanımdan sonra asıl mesleye gelelim. büyük şehirlerde bir yere şehre yakın demek abesle iştigaldir. bana yakın derseniz daha mantıklı olur. batıkent'te oturan birisi için gimat'taki gross marketler şehre daha yakınken, kırkkonaklar veya iyice mamak tarafında oturan birisi için bu yeni açılan gross market şehre daha yakındır. ama şehir olarak kızılay'ı merkez alacaksak ikisi de şehre yakın değildir. o yüzden götünüzden yakınlık uydurmayın. :)
  • ahahahhahahahahahah. ikea şehrin merkezi ama samsun'a daha yakın tarafta. ahahahah. *

ankagross, bazılarına yakın bazılarına uzak bir gross markettir. merkez dediğimiz yerde de değildir.
  • ikea'dan bahsedilirken "şehrin merkezine yakın" tabiri çankırı için kullanılıyorsa doğru bir tabirdir. ancak bu tabir ankara için kullanılıyorsa ya ankara'ya hiç gelinmemiş ya da reklam amaçlıdır.
  • yakınlarından bildiriyorum: gelmeyin. hafta sonu b.k varmış gibi bütün ankara buraya hücum ediyor. anlamak imkansız. üstelik adı gross kendi süpermarkettir burası. gross market nasıl olunur, 200 mt ötesindeki metrodan biraz örnek almasını dilerdim. tır kadar alışveriş sepetlerini kapının önüne dizmişler fakat reyonların koridorları mahalle bakkalı kadar. hafta sonu alışveriş arabaları içerde geçişemiyor, çarpışıyor, kaza tutanakları tutuluyor, olaylar olaylar..
  • alkol satmadığı müddetçe kapısından girmeyeceğim tahıl ambarıdır.
  • arkadaş kırıkkale şehir merkezinden bahsediyor sanırım.
  • eryaman'daki şubesi trafiği mahveden, fiyat açısından herhangi bir espirisi olmayan market.

ayrıca, zaten dar olan yaya kaldırımını da reklam amaçlı astıkları bayraklarla ve duba benzeri şeylerle neredeyse tamamen yok etmişlerdir.
  • haziran ayında alacaatlı şubesi açılan toptan market. iki katlı ve kapladığı alan oldukça geniş. alkol kısmı diğer toptan marketlere göre daha küçük ama çayyolu bölgesine göre fiyatlar uygun olduğundan tercih edilebilir. personeli ise şimdilik oldukça yardımcı, böyle devam ederlerse fark yaratabilirler.
  • geçenlerde buranın alacaatlı şubesine gittim, tabi direk alkolle ilgilendiğim için diğer kısımlarını es geçtim. diğer bölümlerdeki fiyatlar nasıldır bilmiyorum, sadece cips ve soda aldım onların fiyatı uygun gibiydi. alkol bölümü bence oldukça tatmin edici, baya alkol çeşidi var. yığınla malt viski ve 3-4 litrelik viskiler mevcut. uzun uzun fiyat kıyası yapamadım ama fiyatları iyiydi bence. ginlere baktım the botanist bile vardı. özellikle bazı içkilerde fiyat farkı daha fazla oluyor, ben gidip the famous grouse smoky black aldım bildiğin standart famous grouse ile aynı fiyattı. bu smoky black dışarıda hem zor bulunuyor hem de fiyatı da yüksek oluyor. keşke bizim buralara da açılsa, alkol dışında diğer fiyatlar beni pek ilgilendirmiyor zaten.