şükela:  tümü | bugün
 • şimdi arkadaşım bak, bu tip "tema park"lar az çok 3-5 ülke gezmiş ve vizyon sahibi insanlar da bilirler ki adı üstüne bir 'tema' içerirler; ki bu temayı da büyük oranda dünyaca meşhur bir film stüdyosu ile ortaklaşa oluştururlar.

  disneyland, island of adventure, universal studios vs. hep bu model işlerdir. gidersin izlediğin / beğendiğin / duyduğun / tanıdığın ettiğin filmleri & karakterleri görür heveslenirsin, onların "ride"larına binersin, içeride onların filmleri oynatılır, onlarla bütünleşik bir deneyim yaşatılır sana yani anlayacağın. mal gibi roller coaster'a binip inmezsin. içinde bir hikaye bir örgü bir kurgu barındırır.

  çıkışta da sen ağzını ayırmış mest bir şekilde ride'dan inerken lap diye gift shop'a çıkarsın, haydaa bu sefer türlü çeşit oyuncaklar, hediyelikler, ıvır zıvırlar derken tüm gününü orada geçirdiğin yetmezmiş gibi tüm malvarlığını da oraya bırakmış olursun.

  velhasıl kelam, istanbul'daki vialand olsun, bu güzeller güzeli ankapark olsun beni hiç ama hiç cezbetmiyor ve etmeyecek. inan o uydurmasyon siksok ne idüğü belirsin animasyon karakterleri görmek için 50tl verip görgüden nezaketten ve toplu yaşamaktan bi haber olan cehalet abidesi varotik anadolu insanı ile sıra kavgası bilmemne itişmesi yaşamak istemem.

  zaten temelde projenin amacı 3-5 oyuncak, inşaat, ray may roller coaster ihalesi verelim de yolumuzu bulalım. yoksa temasını da parkını da kimsenin zerre sklediği yok.

  (bkz: haydi hayırlı traşlar)
 • kac secimdir melih gokcek"in vaatlerinden biri olan zimbirti..

  buna inanip melih'e oy verenin aklini sikeyim. demokrasi anlayisim bu kadardir, begenmeyen siktirsin gitsin plato'nun devlet'ini okusun.
 • ankamall ile akköprü metrosunun arasına bunun minyatürü gibi bi şey yapılmıştı tanıtım maksatlı. seçimden sonra içi boşaltıldı, şimdi afedersiniz yarrak gibi duruyo orada o yapı. kimse de demiyo ki aga bu nedir... adam oyuncağa çevirdi koca şehri ya vay anasını.
 • melih gökçek denen adamın devleti zarara uğratmaktan hapse atılması lazım. ama siyasal islam çöplüğünde baştacı edilmeye devam.
 • kapısına ceza olarak dikeceksin, susuz, aç oturtacaksın.
 • eğer bu parkta rollercoaster'da kaza olursa bu lunaparın fıtratında vardır, kazadır, allah'ın işidir ve murat karayalçın'ın borçları yüzündendir.
 • ankaralıların en çok ihtiyaç duyduğu projedir. bu proje sayesinde ankara halkı rahat bir nefes alacak, dertler bitecek.
 • dünyanın en büyük tema parkı olacağını söylediği melih gökçek'in parkı. 1217 oyuncak falan diyor. 23 nisan'da yaptığı şunun gibi bir şeyler olacağa benziyor. anlaşılan türkiye'nin en büyük korku parkı geliyor.
 • geri kalan tutar, i.melih gökçek’in şahsi servetinden tahsil edilmelidir.
 • önünden geçtikçe cinlerimi tepeme çıkaran yer.