şükela:  tümü | bugün
168 entry daha
  • başlıktan gördüğüm kadarıyla fiyatları hızla artan park.
    ben dün gittim sınırsız 75, giriş 15 olmuş durumda. otopark hala 5 lira.
    en büyük üç sıkıntı;
    1) sosyal medyada bir at resmi var bilen bilir, arka kısmı şahane çizilmiş ön kısmını bebek tamamlamış gibi olan. parkın durumu bundan farksız. tamamlama işi öyle acele ve gelişigüzel yapılıyor ki insan gezerken tedirgin oluyor.
    açılışın üstünden aylar geçmiş her tarafta inşaat malzemeleri kablolar.. zeminler yıkık dökük, peyzaj yarım yamalak, çoğu bölüm hala kapalı.
    2) sanırım alan şirket minimum gider maksimum kazanç derdinde. etrafta rehber yok. temizlik işçisi ve güvenlik minimum. bayram olmasına rağmen kaliteli bir animasyon yok.
    3) ortam yine orta doğu bataklığı. ben bu kadar arabı en son istanbul taksim’de görmüştüm. her taraf afrikalı ve orta doğulu. %10 türk insanı vardır.

madem kaçınılmaz bir şekilde yapılacaktı iyi planlanıp en güzel şekilde bitirilmeliydi. cidden şehre turist getirecek ankara’nın sembolü bir park olabilirdi. şu an yapılışıyla da işleyişiyle de sadece ranta fayda sağlıyor.

hiç mi iyi bir şey yok? benim keyif aldığım 3 adet roller coaster var ve sadece bunlar için bile yine giderim. ki en heyecanlı olabilecek tren hala çalışmıyor. vaktiniz varsa sınırsız alın, light speed, yatarak 4lü bünülen ve dik olan coasterlara tekrar tekrar binin. en azından ben bir dahakine öyle yapıcam. baya başarılı aletler.
  • ciddi ciddi gidenlerin olduğunu görmemle inanılmaz şaşırdığım, çok tedbirsiz ve güvensiz gördüğüm lunaparkımsı.
    bunun yanında bir de işçilere yapılan maaş ödememe zulmü var ki önünden bile geçmek sinirlerimi zıplatıyor.
    tabi en önemli özelliği ankara’nın en güzide şahsiyetinin biricik eseri olması onu da unutmayalım.
    ankara’da en büyük ihtiyaç bu lunaparktı çünkü.
  • başkente gerekmeyen ve kuvvetle muhtemel zararına çalışacak şey. kendisini elli yılda ödeyen yatırım mı olur? yeşil alana konulmasını saymıyorum bile.
  • gidip görmüş biri olarak tek söylenebilecek şey, koca bir garabet.

vizyonsuzluk, orta doğululuk, varoşluk. hepsinin birleşmiş hali. dünyada çok güzel örnekleri varken, onlardan bile fikir alamayacak bir zihniyet ve vizyonsuzlugun eseri. tecrübe ettiğim tüm platformları kırık dökük. hangar gibi yerlerin dış kısımlarını yine varoş, robot/heykellerle süslemişler ancak içleri atari salonundan hallice.

mansur başkanın yerinde olsam, ya komple kapatip en baştan yatırım yapardım ve şu anki rezil halinden kurtarirdim. bütçe yok vs deniyorsa da komple kapatıp yıkardım. ortada yapma bir göl etrafına da bisiklet yolları, insanların kafa dinleyebileceği güzel yeşil alanlar yapardım.

şu an giriş 15tl olmuş diyorlar. değil 15tl, 1.5tl dahi etmez gezip görmek için.