• 1-6 nisan 2008 tarihleri arasında ispanyol filmleri haftasına ev sahipliği yapacak olan sinema.
  • 17–20 ocak 2008 tarihleri arasında bağımsız yönetmenlere ait "çatal/american fork", "su tanrıçası faro/faro: goddess of waters", "kayboluşlar/disappearances", "cyrano fernandez" isimli filmleri ücretsiz olarak izleyicilere sunacak sinema*.
  • ses düzeni pek de güzel olmayan ama tatminkar bir sinema. reklamlar sırasında görüntü kalitesi kötüydü ama film başlayınca düzeldi bir şekilde.
    tam bilet fiyatı 7,5 milyon tl.
    bu arada ankara'ya nerdeyse ilk kez giden biri olarak, sinemanın adını akrapol / arkapol gibi birşey sandım. sonra kendime kızdım, metroya ankaray diyen ankaralılar elbette sinemaya da ankapol demişlerdir, nasıl düşünemedim diye. *
  • kapanışıyla ev sahipliği yaptığı o güzel film festivallerini, gösterime soktuğu, diğer sinemalarda gösterilmeyen o güzel filmleri özletip özletmeyeceği merak konusu olan sinema. özletmesin istenen.
  • interpol'ün ankara şubesi. tabii kamuflaj yapmak için sinema havası vermişler ortama *.
  • burada bir filme girmeden önce iki kere düşünmek gerekir; gazetede sinema ilanları arasında ankapol'un adını sıklıkla görmeyen ebeveyn, böyle bir sinema olmadığını ve kafaya alındığını düşünür. hakkınızda en az interpol hassasiyetiyle kuşku uyandıracak bi durum ise bu, önce yaşadığı kenti bilmeyen ebeveynlerinize bir şehir turu düzenleyiniz.
  • gün itibariyle volver isimli filmin ön gösteriminde, sinema görevlilerinden birinin "daha koltuklar dolmadı, dışarıda bekleyenler var, film yarım saat geç başlayacak" dediği sinemadır. bütün salon arkadaşa yoğun bir biçimde tepki göstermiş ancak eric cartman yapısındaki arkadaş hiç kimseyi takmayarak salonu terk etmiştir.
  • disardan kucuk bi yer gibi gozuken ancak kocaman salonlari olan guzel sinema
  • metropol ve megapol ekolünden gelen tek salonlu sinema. tek salonu büyük ve nispeten rahattır, mütevazı bir sinemamızdır, anlamadığım nokta metropol, ankapol ve megapol neden bu derece birbirine yakındır? bu sinemalar aynı şirkete mi aittir yoksa birbirlerinin taklitleri olarak mı çıkmışlardır yola? bilen varsa beri gelebilir.
  • ankarada (hadi ya) kızılırmak sokakta bulunan geniş, güzel ve sevimli sinema.
hesabın var mı? giriş yap