şükela:  tümü | bugün soru sor
13304 entry daha
  • araba kullanma özürlüsü olarak burada araba kullanamıyorum. iki kere trafiğe çıktım ikisinde de küfürler ardı ardına korna eşliğinde peşimden savruldu. satıcam arabayı falan alışamıyorum trafiğe :(
    edit: özelden destek olan herkese teşekkür ederim sanırım deneyeceğim :). baktım olmuyo kendim gibi kıt zekalılarla takılacağım artık
  • metro istasyonlarındaki gelecek tren için kalan dakikayı gösteren tabelaları yalan dolan olan şehir. bir dakika der, beklersin beklersin gelmez. asap bozar. batıkent tarafına aralıksız seferler başlayalı iyice sapıttı, kalabalıklaştı.
  • sıcakları özleyen şehir.
  • sevginin şehridir ankara.
    sevgilinin ellerindeki, boynundaki kokusudur.
    sevdiğinin dokunmaya kıyamadığın yanaklarıdır.
    sesi, sevgilinin fısıltıları
    rüzgarı, onun nefesidir.
    bir aşktır ankara,
    denizi olmasa da gözlerindeki deryadır o.
  • sözlükte yeni trend trafiğine bok atmak olan şehir.

yav he he. kimse araba sürmeyi sürmeyi bilmiyor. en iyisini yozgatlılar, bayburtlular biliyor. tamam.
  • birkaç saat evvel geldiğim şehir, başkentim. sokaklar o kadar ıssız ki sanki akşam ezanından sonra herkesin annesi eve çağırmış.
  • akşamları yavaş yavaş ayazıyla kulağımı kıt kıt ısırmaya başlamasına rağmen yine de sevdiğim şehir. ya ama ordan gıdıklanıyorum şapşik diyorum dinlemiyor. o da beni seviyor bence.
  • akşam saatlerinde ayazında sokaklarda olmayı özlediğim başkentim. burnumu, kulaklarımı düşürürcesine esen rüzgarıyla dinç tutar, sıcak ortama girince buğulanan gözlüğe sövdüren caanım şehrim.

bu kış umarım bol kar yağışlı geçer de geçen seneden kalan özlemimizi alır...*
  • kapitalist bir avm şehri. büyük binalar arkasına konuşlanmış düzensiz evler, zamanında güzel olduğu söylenen fakat artık gezmeye çekinilen kızılay sokakları. bir otobüse 200 kişinin bindirildiği ve o kadar insan binmezse yolun uzayacağını söyleyenler. oksijenden çok egzoz kokusu ve havanın kirli olması. sırayla milli kütüphane önünden geçen özel halk otobüslerinin geleni geçeni zehirlediği bir şehirdir ankara. şu seneler itibarıyla hakkında şiir yazılması absürt kaçıyor.
  • 2016 yazında hayatımdaki en güzel günleri geçirdiğim,deli gibi özlenen şehir.
    gri sokaklarına dostluk,arkadaşlık ve sevgi çok yakışıyor.
131 entry daha