şükela:  tümü | bugün
13852 entry daha
  • arkadaşımla iki haftada bir (bazen daha sık) zomato'dan bulduğumuz ilginç mekanlara gidiyoruz. her mekandan çıkışımızda arkadaşım bana şöyle sitem ediyor "biraz daha seyrek mi yapsak bu işi ankara'da gidilecek yer kalmayacak diye korkuyorum."

gidilecek yerleri zomato ile sınırlı zannetmesi beni üzüyor. *

bu arada sorgun diye bir yer var. eskiden çok daha güzeldi ama hala gayet güzel. kamp yapmayı, doğayı sevenlere duyurulur. karadeniz gibi havası var, tertemiz.
  • behzat ç. izlerken fark etmiştim. komserimin bürosunun duvarında ankara haritası vardı ya, hah işte orada oldu her şey. ankara ile fransa haritası feci şekilde birbirine benziyor. nallıhan ile breton, korsika ile şereflikoçhisar, alsace ile kalecik, kuzey ile güney, doğu ile batı. çok ilginç, iyice bakın, siz de fark edeceksiniz..

ama ankara'da deniz yok!!
  • (bkz: #89006166)'a atfen;

alsace'nin şarap bağları ile kalecik karası uyuşur, fransa'daki şarap kültürü ile de şarap tanrısı dionysos'un ana vatanı anadoludaki. fransızların ataları olan galyalıların anadolu ve özellikle de ankara ile de vakti zamanında yolları kesişmiştir;

(bkz: galatlar)
  • 1. eymir
    2. karagöl
    3. yalincak

disinda gidecek pek dogal yeri olmayan binalarin sehri. odtu de yesildir guzeldir simdi zaten yalincak dedigin de odtu’dur.
  • son bi kaç haftadır sürekli kapalı ve yağmurlu havası ile beni depresyona sokan şehir. (bkz: eytere bea)
  • bu şehri iyi bilen bir arkadaş mesaj atabilir mi ? şehir içi ulaşım ile ilgili acil bir soru sormam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim
2 entry daha