şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
15184 entry daha
  • bugün kız arkadaşımla melike hatun camisinin yukarısında, denizciler caddesi civarında şengül hamamı'na komşu olan yahudi mahallesini gezdim. saf meraktan gittiğimiz yeri izbe, metruk ve terk edilmiş halde bulduktan sonra diken üstünde olsa da dar sokakların içinde yürüyüp eskimiş ve dökülmüş binaların arasından sinagoga ulaşmaya çalıştık. gelgelelim tam sinagogun olduğu sokağa girdiğimiz anda hemen yanımızdaki binadan gelen yüksek sesli sevişme seslerinden dolayı buradan çıkmam gerektiğine kanaat getirdim ve geldiğimiz yolu takip ederek çıktık. şehrin ortasında böyle terk edilmiş ama manen yaşayan bir yer bulmak çok hoşuma gitti. benzer şekilde tek parça ve sağlıklı olarak oradan çıkabilmek de ayrı bir şükür sebebi.

merak edenler için mahalle burası ve burası. aslında ben de birkaç fotoğraf çekecektim ama her an gelebilecek "hop birader ne ayaksın?" tepkisine karşı sessiz sedasız girip çıkmayı tercih ettim.
  • beni mutsuzluktan öldürecek olan şehir. az kaldı.
  • hala aynısın ankara. özellikle kasımda daha da güzelsin. özlemediğimi sanıp, aslında ne kadar özlediğimi ayrılırken anladığım şehir. hoşçakal.
66 entry daha