şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
15439 entry daha
  • geçen haftasonu bir kısmını keyifle gezdiğim şehir. 2 yıldır gelmemiştim.
    - buz gibi ankara soğuğu ile güne başladım. 2 kazak ve mont ile üşümedim.
    - hamamönünde kahvaltı ettim.
    - kızılaya geldim bi kahve içtim.
    - anıtkabir’e gittim.
    - anıtkabir’den kızılay’a keyifli bir şekilde yürüdüm.
    - kızılay’dan kuğulu parka yürüdüm ve ankara simidi keyfini çıkardım.
    - seğmenler parkına gittim.
    - bahçeliye gittim.
    - tunalı hilmideki bir barda 6-7 tane bira keyfi yaptım.
    ve bunların hepsini tek başına canımın istediği gibi yaptım.
  • 8-9-10 aralık'ta bulunacağım şehir. eskisi kadar bir heyecan duymuyorum sana karşı.
  • sövmekten yorulduğum şehir. o boktan istanbul bile burdan bir çok konuda iyi.
  • sırf eryaman için bile sevilmesi gereken şehir.

not: eryaman istanbul'a daha yakın diyenin kalbini kırarım.
  • aski, sevgiyi, kiskancligi, aldatilmayi, ozlemi ilk sende tattigim, bir cok kere hayatin sillesini yedigim sehirsin sen ankara. ne senle yapabildim ne de sensiz olabildim o surelerde. sonrasinda artik senden de bulabilecek bir seyim kalmadi ve istanbul, canim istanbul diye yanip tutustuklari bu karmasaya kaciverdim.

ozluyor muyum seni? hayir. sadece sendeyken tattigim o aski, huzuru ozluyorum. o sakinligi belki de...
  • senin şefkatli kollarına kavuşmak farz oldu ankara.

(bkz: düzenli şehir)
  • sevilecek hiçbir şeyi olmadan sevilebilen çok garip bir yer burası. anılar, yaşanmışlıklar falan da değil yani o griliğin içinde iç ısıtan bir doku var, eskiden burayı seven insanları anlamazdım şimdileri çıkasım gelmiyor.
  • mansur yavaş gibi biri dururken nasıl olur da iki dönem (2009-2014) melih gökçek'i seçer bir türlü anlayamıyorum.

ikisi kötü olur da birini seçersin anlarım fakat biri çok iyi diğeri en hafif tabirle ar damarı çatlamış şaklaban arasında seçim yapmak zor olmasa gerek.

barcelona varken numancia'yı, the godfather varken dünyayı kurtaran adamın oğlu'nu seçmek gibi bir şey bu. akla mantığa sığmıyor.
  • kendimi tanıma fırsatı bulduğum, büyüdüğümü hissettiğim şehir. sende yaşanacak birkaç yılım daha var inanıyorum beklee az kaldı
  • kışın çıkan is kokusu yine her yerde.
22 entry daha