19379 entry daha
  • olayı şöyle anlatayım adana'dakiler karpuz yiyoruz diye anlatıyor.konuya o kadar vakıf olamadım ki şaşırdım kaldım üstümde yün vardı hava ciddi kapalıydı ve yağmur yağıyordu bugün.bana hiçbir ipucu vermiyor hayat yazda olduğumuza dair.beynim de kabul edemiyor yazı ankara havasından.
  • temmuza 2 kala, arabada kaloriferi yaktırmış şehir.
  • çarşamba günü mülakatım var ama istanbul’da mı yaşamak yoksa ankara’da mı yaşamak daha doğrusu okumak ikilemindeyim. gönlüm istanbul’dan yana ama ya kazanamazsam…
  • fiziki coğrafyada bir nokta, beşeri coğrafyada kendi başına bir evren olan, kültür istasyonu bir başkent.
  • ilk meclisin, demokrasinin temellerinin atıldığı şehir. yunanlıların bir ilçesine kadar ilerleyip denize kadar püskürtüldükleri, birilerinin başkent olmasını hala hazmedemedikleri kent.
  • yağıyor efendim, her daim cama vuran su sesini ordu'da dağ başındaki bir köy yerine başkentte tatmanızı sağlayan şehir.

pinhani dinleyin o denli, bu ara şehrin arka planı bu şekilde.
  • istabulda doğup buyuduysen hiçbir zaman begenemessin bes sene öğrenci bir sene askerlik yaptim insanida kendide soğuk bir şehir zaten başkent olmasaymis kirsehir aksaraydan farkıda olmazmış.
  • sene 2006. ne romantik gelmiştim bu şehre. ablalarım burada okumuştu. benim de hep hayalim ankarada okumaktı. sonrasında siyasalda (mülkiye) okumak kısmet mi derler o oldu. geldik, okuduk, kpssye girdik, işe girdik vs. birçok mülkiyelinin yaşadığı şeyler. ama artık o eski romantiklik yok maalesef, eskisi gibi o sevgim yok; ne o cebeci sokakları, ne o kızılaya giden yol, ne o eski yeni...şu şehirden o kadar koptum ki imkanım olsa saniye durmam. beni bu şehirden soğutan, bu şehri bu hale getiren herkese selam söylemeyeceğim tabi ki.
  • duymuyor beni ankaraaaa
  • ankara'da olmayanlar için söylüyorum. bugün sokakta dolaşan kişilerin %70'i mont, hırka ve benzeri şeyler giymişti.
6618 entry daha
hesabın var mı? giriş yap